یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴

نتیجه ارزیابی عملکرد شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد

شورای مرکزی انضباطی

همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، نتیجه ارزیابی عملکرد شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال گذشته اعلام شد.

به گزارش مفدا، دکتر وحید صرامی، دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت با بیان این خبر افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی یک ماه فرصت اعتراض به نتایج اعلام شده را خواهند داشت  و دبیرخانه شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات طرح شده،  مراکز دانشگاهی را از نتیجه بازبینی مطلع کرده و از دانشگاه‌های برتر نیز طی همایش سالانه دبیران و کارشناسان شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  که  مهرماه سال جاری در خزر آباد ساری برگزار می‌شود، تقدیر خواهد شد.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: امسال رشد چشمگیری در وزن شاخص‌های آموزشی - پژوهشی و سنجش میزان تسلط کارکنان شاغل در دبیرخانه‌ شورای مرکزی انضباطی دانشجویان در سال ۹۶ داشته‌ایم.

صرامی یکی از مهمترین تغییرات شیوه نامه ارزیابی عملکرد شوراهای انضباطی را اضافه شدن شاخص میزان رضایتمندی دانشجویان محکوم در شوراهای انضباطی دانست و گفت: امسال برای نخستین بار میزان رضایتمندی دانشجویان محکوم از روند دادرسی در شوراهای انضباطی، از جمله سنجه‌های جدیدی بود که در شیوه نامه قرار گرفته و اجرا شد که در نتیجه آن، مشخص شد به صورت میانگین، ۷۴ درصد از دانشگاه‌های محکوم از رعایت حقوق خود در فرآیند دادرسی، رضایت داشته‌اند که این موضوع برای ما بسیار مهم و غیرقابل پیش بینی بود.

وی یکی دیگر از خصوصیات ارزیابی عملکرد شورای انضباطی در سال ۹۶ را رشد میانگین ۱۰ درصدی امتیازات کل اخذ شده عنوان کرد و توضیح داد: پس از ارزیابی عملکرد شوراها، مشاهده شد که میانگین کل امتیاز شوراها ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌اند و این در حالی است که شاهد افزایش ۱۸ درصدی تعداد شوراهای انضباطی در سال گذشته بوده‌ایم.

صرامی افزود: سقف امتیازات کسب شده توسط شوراهای انضباطی در سال گذشته ۱۰۰۰ امتیاز است؛ چنانچه شورای انضباطی کمتر از ۳۰۰ امتیاز کسب کند، در مرتبه بسیار ضعیف قرار می‌گیرد و شوراهایی که به ترتیب امتیاز بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ و ۵۰۰ تا ۷۵۰  کسب کنند سطح‌شان ضعیف و متوسط است و همچنین امتیاز  ۷۵۰ تا ۹۰۰ در مرتبه خوب قرار گرفته و امتیاز بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ بسیار خوب تلقی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شیوه نامه ارزیابی عملکرد شورای انضباطی پس از انجام ارزیابی و مشخص شدن امتیازات، هر شورا در پنج سطح بسیار خوب، خوب، متوسط ،ضعیف و بسیار ضعیف رتبه بندی می‌شوند، گفت: در ارزیابی امسال، شاهد رشد ۳۰ درصدی تعداد دانشگاه‌های دارای مرتبه بسیار خوب و خوب بوده‌ایم و همچنین دانشگاه‌های دارای مرتبه متوسط و ضعیف نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.