شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان

جشن

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان عصر جمعه 22 تیرماه با حضور مسئولان این دانشگاه، اعضای هیات علمی، دانشجویان و خانواده های آنان در محل سالن فجر برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، این مراسم برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، پی اچ دی، پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی برگزار شده بود.

دانش آموختگان در این مراسم همراه و هم صدا با دکتر شهریار دبیری عضو هیات علمی دانشگاه سوگند نامه دانش آموختگی را قرائت کردند.

 اجرای موسیقی توسط کانون موسیقی مشتاق و دکتر شهرام فلکی از برنامه های جانبی این مراسم بود.

 توصیه رئیس دانشگاه به دانش آموختگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این مراسم دانش آموختگی دانشجویان را هم به آنها و هم به خانواده ها و مادران و پدران آنها تبریک گفت و افزود: با حمایت های شما بود که عزیزان توانستند این موفقیت را به دست آورند.

دکتر "حمیدرضا رشیدی نژاد" گفت: تحصیل علم و دانش توقف پذیر نیست ونمی تواند باشد و نباید هم باشد.

وی بیان کرد: با هر هدفی که در فراگیری علم و دانش گام برداشته می شود لازم است مرتبه بالاتری را پیش روی خودمان داشته باشیم و تلاش کنیم؛ چرا که علم و دانش بشری در حال پیشرفت است و در جازدن باعث عقب ماندن از این قافله می شود.

وی با بیان این موضوع که شما هر کدام در یک رشته و تخصص، دانش کسب کرده اید، گفت: فرقی نمی کند چه رشته ای را انتخاب کردید و وارد آن شدید مهم این است که آنچه را آموختید باید تقویت و به آن عمق ببخشید و دانش خود را روز به روز بیشتر کنید.

دکتر رشیدی نژاد اضافه کرد: از طرفی لازم است از علم و دانش خود در جهت به کار گیری آنچه اندوخته اید در جامعه به کار گیرید و سودی هم برای جامعه داشته باشید قطعا سود فردی در آن نهفته است و هم خودتان راضی می شوید و هم رضایتمندی جامعه را جلب می کنید و توسعه جامعه را در نیز پی خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: جامعه به وجود دانش آموختگان و نیروهای انسانی کار آمد نیاز دارد و  هر چه بتوانید بر پایه علم و دانش روز و کار آمدتر متکی باشید قطعا موفق تر خواهید بود.

وی تاکید کرد: باید به سمتی بروید که دانش خود را به روز کنید و به آن عمق ببخشید این مساله مهم است، آنچه که یاد می گیرید باید عمیق باشد محفوظات سطحی در کسب علم و دانش باعث بقا علم و دانش نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اگر دانش ما عمیق باشد قطعا به خلاقیت های بیشتر منجر خواهد شد.

دکتر رشیدی نژاد تقویت علم و دانش را ضروری و لازم دانست و گفت:  لازم است با تقویت علم و دانش از آن به عنوان ابزاری برای عمل صحیح استفاده کرد و همین به روز بودن علم و دانش باعث پیشرفت و توسعه جامعه می شود.

وی با بیان این مطلب که ما نیازمند نیروهای کارآمد بر بنیه علمی قوی هستیم  از اساتید نیز درخواست کرد: دانشجویان خود را به گونه ای تربیت کنند که دانش عمیق پیدا کنند و بر دانش عمیق آنها افزوده شود و همچنین کسب مهارت داشته باشند.

رئیس دانشگاه  رمز موفقیت دانش آموختگان را در جامعه وابسته به رعایت اخلاق عمومی و حرفه ای عنوان کرد و گفت: اگر ملبس بشوید به اخلاق خرفه ای بر موفقیت و بالندگی شما افزوده خواهد شد.

به گفته وی کسب علم و دانش عمیق، کار آمدی و مهارت جدی و اخلاق سه رمز موفقیت یک فرد است که می خواهد در جامعه خدمت کند.

 دکتر رشیدی نژاد در پایان صحبت های خود از همه کسانی که دربرگزاری این مراسم تلاش کردند قدردانی کرد.

تجلیل از برترین های فرهنگی و آموزشی

 در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دانشجویانی که در جشنواره بین المللی سیمرغ و نهمین المپیاد علمی دانشجویان حائز رتبه شده بودند، تجلیل شدند.

در این مراسم از دکتر شهرام فلکی، امین رمضانی، مینا جاوید، محمد مهدی شیروانی، محمد معین قانع و صادق امیری برترین های جشنواره فرهنگی بین المللی سیمرغ  و علی سیگارودی، زهره چنگیزی و حمید رضا کلانتری برترین های نهمین المپیاد علمی دانشجویان تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.