شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴

آنچه شهدا درباره حجاب گفته‌اند

عفاف وحجاب

ما مسلمانان باید به تمام جهانیان بفهمانیم که زنانمان زینب‌وار با حجاب اسلامی و مردها همانند حسین شهید در میدان نبرد مبارزه می‌کنیم.

به گزارش مفدا،‌ دوران دفاع‌مقدس به عنوان برگ زرینی از تاریخ کشورمان همواره مایه مباهات بوده و خواهد بود و آیندگان نیز افتخار خواهند کرد که در گذشته کسانی از همین کشور در سخت‌ترین شرایط و در شرایطی که انقلاب اسلامی تازه به پیروزی رسیده بود،در مقابل دشمن متجاوز ایستادند و نه تنها اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور در دست متجاوزان باقی بماند، بلکه آسایش و امنیت امروزی آنها نیز مدیون از جان گذشتگی ایثارگران و شهیدانی است که بی‌هیچ چشمداشتی، جان خود را در طبق اخلاص نهادند.

بی‌تردید دفاع مقدس ملت ایران برگرفته از نهضت انسان‌ساز عاشورا است و بر این اساس، رزمندگان اسلام همواره با تاسی از حضرت سیدالشهداء(ع) وجب به وجب از خاک میهن اسلامی دفاع کردند و همین تاسی از آن حضرت را در نوشته‌هایشان به ویژه وصیتنامه‌هایشان به وضوح مشاهده می‌کنیم.

یکی از تاکیدات بسیاری از شهیدان در وصیتنامه‌هایشان حفظ حجاب بوده است. در ادامه بررسی موضوعی وصیتنامه‌های شهیدان در زیر به نمونه‌هایی از این تاکیدات اشاره می‌کند.

شهید عبدالرسول تهمتن (۱۳۶۶-۱۳۴۷ فسا)

...و به خواهرم بگویید که من برای چه به جبهه رفتم و شهید شدم و اگر مرا دوست دارید به جای آنکه گریه و شیون کنید به همین حال که تا به حال حجاب خود را حفظ کرده‌اید از این به بعد هم رعایت کنید و آن وقت است که می‌توانید بگویید ما پیرو حضرت زینب (س) هستیم.

شهید سعید حمیدی اصل (۱۳۶۵-۱۳۴۸ اهواز)

آنچه را که می‌خواهم بنویسم با اینکه تکرار مکررات است ولی از آن دریغ نمی‌کنم، چون «ان الذکری تنفع المومنین». تا کی می‌خواهید به خاطر مسائل دنیایی از همدیگر نگذرید؟! در حالی که فرزندان شما در جبهه‌ها از جان خود می‌گذرند! تا کی می‌خواهید بدون رعایت حجاب و یا بی‌حجابی کامل در خیابان‌ها راه بیفتید؟! در حالی که رزمندگان در جبهه‌ها از گناهانی که در خلوت مرتکب شده‌اند نیمه‌های شب ناله می‌کنند!...

شهید سیدمحمد حیدری یزدی (۱۳۶۶-۱۳۴۸ یزد)

به عنوان یک خواهش و یک التماس از تمامی خواهران دینی می‌خواهم که هرگز در حفظ حجاب خود کوتاهی نکنند و سعی کنند حتی دیگران را نیز به این فریضه واجب نصیحت کنند. از دوستی با خواهران بی‌حجاب و بدحجاب بپرهیزند و آنان را با اخلاق نیک و بیان علل این پدیده به صراط مستقیم هدایت کنند.

شهید صحن علی تاراس (۱۳۶۵-۱۳۴۵ باغملک)

مادران و خواهران، با حجاب خود راه و روش زینب زمان را به عده‌ای بیاموزید و چنان با حجاب خود به دهان دشمنان اسلام بکوبید که دیگر حرفی از دهان کثیف آن‌ها بیرون نیاید. ما مسلمانان باید به تمام جهانیان بفهمانیم که زنانمان زینب‌وار با حجاب اسلامی و مردها همانند حسین شهید در میدان نبرد مبارزه می‌کنیم تا اسلام را به گوش تمامی مردمانی که هنوز در خواب خرگوشی هستند، برسانیم تا آن‌ها از خواب بیدار شوند و مزه شیرینی اسلام را بچشند.

شهید سعید خیرآبادی (۱۳۶۶-۱۳۴۴ ارومیه)

اینکه عده‌ای می‌گویند من در فلان جا کار می‌کنم، من مسئول فلان جا هستم و نمی‌گذارد در جنگ شرکت نمایم و یا بگوید چون من در فلان جا کار می‌کنم نمی‌آیم، با مسائل درس و دانشگاه که آیا مملکت آینده‌اش چه می‌شود یا وضع جامعه ما طوری است که حجاب کاملا رعایت نمی‌شود؛ آقای عزیز، در اینجا نباید بگوییم که آن‌ها به من و شما مربوط نمی‌شود، رهبر و مرجع تقلید ما می‌گویند جنگ، پس مسئله باید حل بشود.

شهید صفر زغم (۱۳۶۲-۱۳۴۳ تهران)

به گزارش ایسنا، خواهرانم، حجابتان را حفظ کنید. من شهید نمی‌شوم، چون تا آخرین قطره خون خود با صدام می‌جنگم و صدام و صدامیان را نابود و پرچم اسلام ایران را برافراشته خواهیم کرد. پیام من به خواهران، اینکه حجابشان را حفظ کنند و همیشه در فکر زندگی، خانه و مسکن نباشند، فکر معنویات باشند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.