شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰

آغاز طرح صنعتی سازی سلف دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

صنعتی سازی سلف

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت : تأمین سلامت و امنیت غذا و جلب رضایت حداکثری دانشجویان از مهم ترین اهداف فرآیند استاندارد سازی و صنعتی سازی سلف این دانشگاه است.

به گزارش مفدا جیرفت ، طرح صنعتی سازی سلف دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت همزمان با تعطیلات تابستانی دانشگاه ، آغاز شده است.

مژده شریفی مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ، با اعلام این خبر گفت : در راستای استانداردسازی فرآیند تهیه، طبخ و توزیع غذای دانشجویان و اجرای برنامه ابلاغی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت متبوع، عملیات اجرایی صنعتی سازی آشپزخانه سلف دانشگاه،  از ۱۶ تیرماه ۹۷ آغاز شده است.

شریفی افزود: تأمین سلامت غذای دانشجویان و توسعه توانمندی‌ها برای طبخ و افزایش کیفیت غذا، مهم ترین هدف معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این اقدام بوده است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه با پیگیری مستمر معاونت دانشجویی و حمایت معاونت توسعه دانشگاه، تجهیزات طبخ و توزیع صنعتی شامل تهیه شده گفت: دیگ‌های چلو پز و خورش پز ، سرخ کن ، چرخ گوشت ، پوست کن ، خلال کن ، کانتر گرم و برخی اقلام دیگر ، در اسفند ماه۱۳۹۶ با اعتباری بالغ بر یکصد و سی میلیون تومان و از تولیدات داخلی خریداری شده است وهمزمان با نصب اقلام جدید، فضای آشپزخانه نیز با اعتبار حدود ۵۰ میلیون تومان، مرمت و  بهسازی شده و از ابتدای سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷ طبخ غذای دانشجویی به صورت کاملا صنعتی انجام می‌شود.

شریفی افزود: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دارای یک سلف مرکزی با زیربنای ۴۱۰ متر مربع می باشد که وعده ناهار در غذاخوری دانشگاه سرو شده و توزیع شام و صبحانه در محل خوابگاه‌های دانشجویی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.