سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴

اجرای برنامه اندیشگاه سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

عکس

برنامه اندیشگاه سلامت به همت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و خانه مشارکت‌های مردمی و همکاری معاونت آموزشی دانشگاه در حال برگزاری است.

به گزارش مفدا ایلام، دکتر ولی زاده معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این خصوص گفت: برنامه اندیشگاه سلامت با هدف شناسایی آسیب‌های اجتماعی موجود استان و ارائه راهکارهای لازم برای کاهش اثرات اجتماعی و فردی این آسیب‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه جز ماموریت‌های معاونت اجتماعی دانشگاه است که با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه برگزار می‌شود و در قالب آن با بهره گیری از اساتید و صاحبنظران استان آسیب‌های اجتماعی شناسایی شده و در قالب جلسات ماهانه این آسیب‌ها بررسی می‌شود و راهکارهای لازم در خصوص آنها ارائه خواهد شد.

دکتر ولی زاده معاون آموزشی دانشگاه به برگزاری اولین جلسه اندیشگاه سلامت اشاره کرد و اضافه کرد: نخستین جلسه اندیشگاه سلامت با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، مسئولان استانی، اساتید و اندیشمندان استان در سالن توسعه معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد که محور برگزاری آن ارائه راهکارهای لازم برای پیشگیری  و مبارزه با مواد مخدر بوده است.

وی ادامه داد به دلیل ضعف استان ایلام در بحث پیشگیری از اعتیاد و عدم بازتوانی مناسب و مورد انتظار معتادان، شاهد عملکرد بیشتر حوزه درمان در این مقطع هستیم.

 دکتر ولی زاده معاون آموزشی دانشگاه پراکنده بودن اقدامات و امور مربوط به مبارزه با اعتیاد را یکی از موانع و چالش‌های فرارو عنوان کرد و افزود: برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد افراد باید آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها بیشتر به این مقوله ورود کنند و از طریق آگاهی بخشی به قشر دانش آموز و دانشجو در این راه گام‌های موثری بردارند.

وی برای عملیاتی شدن اندیشگاه سلامت و دخالت تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر را خواستار شد.

دکتر رضا ولی زاده خاطرنشان کرد: به دلیل ضعف استان ایلام در بحث پیشگیری از اعتیاد و عدم بازتوانی مناسب و مورد انتظار معتادان، شاهد عملکرد بیشتر حوزه درمان در این مقطع هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام استفاده صحیح از بودجه‌های اختصاصی دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌های مرتبط را عاملی موثر در مبارزه موفق با مواد مخدر و فرهنگ سازی در امر پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد.

 ولی زاده اطلاع رسانی واقعی و شفاف را مقوله‌ای مهم در امر پیشگیری از اعتیاد برشمرد و خاطرنشان کرد: همه ما مسئولیم که تلخی‌ها و آثار شوم و ویرانگر اعتیاد را به بطن جامعه منتقل کنیم تا سد و مانعی مستحکم در راه پیشگیری از اعتیاد باشد.

عکس ارسالی از رامین اناری از کارشناسان معاونت آموزشی دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.