شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹

خانم دکتر پناهی رئیس اداره مشاوره روان وسلامت دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

اداره مشاوره معاونت هر عملی حمایتی که بتواند به دانشجویان کمک کند را قاطعانه تا حصول نتیجه ، پیگیری خواهد نمود

نشست اداره مشاوره سلامت دانشگاه همدان

نشست خبری معاونت های دانشگاه علوم پزشکی همدان با اصحاب رسانه ،به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با شعار قانونمندی خانواده، روشی موثر در پیشگیری از اعتیاد برگزار شد.

به گزارش مفدا همدان ، نشست خبری معاونت های دانشگاه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با شعار قانونمندی خانواده، روشی موثر در پیشگیری از اعتیاد برگزار شد و حوزه های مرتبط به تشریح عملکردخود پرداختند و از معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خانم دکتر سهیلا پناهی رئیس اداره مشاوره روان و سلامت به توضیح و تشریح عملکرد آن پرداخت.

دکتر سهیلا پناهی در جواب سئوال یکی از خبرنگاران که پرسید: چرا دانشجویان و افراد تحصیلکرده ، تمایل شان به مصرف مواد مخدر صنعتی بیشتر شده است گفت: با توجه به اینکه دانش آموز بعد از کنکور از خانواده حمایت گر خود جدا شده و هنوز به بلوغ کامل نرسیده که وارد محیط جدید می گردند و باید تمام مسائل خود ش را کنار گذاشته و برنامه ریزی جدیدی برای خود شروع نماید.

ایشان افزود:شیوه فرزند پروری و درک متقابل نسل جوان و ماقبل  از تعارضات آنان می باشد که  برای نوجوان جذابیت نداشته و این یک هشدار جدی است که باید سعی نمائیم شیوه فرزند پروری خود را بروز کنیم.

تغییر محیط ، حس مسئولیت پذیری و نقش خانواده از ارکان مهم می باشد .دانشگاه با داشتن ۶۵۰۰ نفر داشجو مشغول تحصیل در رشته های پزشکی و ورود دانشجویان جدیدالورود ارزیابی و غربالگری خود را از بدو ورود آغاز می نماید .

وی افزود: از کارهای دیگری که برای دانشجویان صورت می گیرد ؛کارگاه مهارت های زندگی است که دانشجویان این دوره ها را خواهند گذرانید و این دانشجویان باید در جامعه جدید مورد حمایت قرار بگیرند .

ایشان عنوان کرد:از مباحث اساتید مشاور دانشجویان ،شناسایی دانشجویان و معرفی و ارجاع به اداره مشاوره معاونت فرهنگی و دانشجویی برای کمک به انتقال آنها به نزدیکترین محل زنگی آنان است.

ایشان بیان داشت : همتایاران ما در خوابگاه ،افراد را شناسای و آنها را فرا خوانده و جلسات درمانی  برای این دانشجویان برگزار می کنیم و کمیته روانشناختی دانشجویان برای شان کارهای اختصاصی انجام میدهد و این شورا هر اقدام کمک کننده ای که لازم باشد انجام خواهد داد.

وی اظهار کرد:ما در خوابگاه ها اتاق مشاوره داریم و ساعت های متوالی کارگاه برگزار کرده و در دانشکده ها نیز موظف شده اند افت تحصیلی را ارجاع نمایند تا مشکلات روحی و روانی دانشجویان را بررسی نموده و به آنان در هر زمینه که امکان پذیر باشد ،زمینه کمک کنیم .

 در حاشیه این جلسه اداره مشاوره غرفه ای به همین مناسبت را برقرار نموده بود و اقدام به توضیح پمفلت ،بروشور کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.