چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

هدف اصلی دانشگاه خدمت به دانشجویان است/ دانشجو باید امکان نقد در دانشگاه را داشته باشد

کریمی مشهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در یازدهمین اجلاس معاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه دانشجو، گفت: ارائه خدمت به این قشر هدف اصلی دانشگاه است تا نیروهای متخلق به اخلاق اسلامی و حرفه‌ای در این محیط رشد کنند.

به گزارش مفدا مشهد؛ دکتر محمد رضا دارابی در یازدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور که صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد شروع به کار کرد، گفت: حوزه دانشجویی و فرهنگی از مهمترین و حساس‌ترین حوزه‌ها است و علی رغم مشکلات موجود در این حوزه بهای چندانی به آن داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی رفاهی و فوق برنامه سه جبهه در حوزه فرهنگی و دانشجویی است و دانشگاه دارای سه رکن اصلی استاد، دانشجو و نیروهای پشتیبانی می باشد که فلسفه ایجاد دانشگاه در حقیقت دانشجو است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت: دانشجو از مکان زندگی خود دور و در محیط دانشگاه به تحصیل می‌پردازد و با مسائل عدیده فرهنگی اجتماعی رفاهی و مسائل سیاسی در این دوره روبه رو می‌شود.

دکتر دارابی اظهار داشت: در این حوزه ما با دانشجویانی روبه رو هستیم که از محیط خود دور و مطالبات به حقی دارند که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی ابراز داشت: متاسفانه اعتبارات فرهنگی و دانشجویی به نسبت توقعات، بسیار محدود است و اعتبارات دانشگاه‌ها نیز در این میان کم است  از این جهت امید داریم وزارت بهداشت به هر شکلی که می‌تواند در هنگام بسته شدن بودجه جهت اجرای برنامه‌های متعدد دانشجویی و فرهنگی اعتبارات مناسبی را در نظر بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانشگاه را محل تضارب آراء دانست و تصریح کرد: باید به دانشجویان از هر تفکر و اندیشه‌ای که هستند اجازه داده شود تا نگاه خود را بیان کند و در صورتی که این فضا ایجاد نشود به اهداف امام (ره) که فرمود« سرنوشت کشور از دانشگاه رقم می خورد» نخواهیم رسید.

دکتر دارابی بیان داشت: اگر بخواهیم به جامعه پویا فرهیخته و پرسش گر دست پیدا کنیم باید دانشجو در فضای دانشگاه امکان نقد و بیان اندیشه خود را داشته باشد.

وی افزود: فعلیت در محیط‌های دانشجویی کاری بسیار سنگین است و باید به مسائل تغذیه‌ای خوابگاهی و مسائل فرهنگی و اندیشه‌ای دانشجو رسیدگی شود و دانشگاه به عنوان محیطی کاملا مستقل در جهت آرمان‌ها و اهداف نظام در این مسیر از درون آزاد است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.