سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷

شرایط پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت- سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷

استعداد درخشان

دانشجویان استعدادهای درخشان متقاضی شرکت در کارشناسی ارشد۹۸-۹۷ (با آزمون و بدون آزمون )، باتوجه به معیارهای آئین نامه توسط معاون آموزشی دانشگاه پس از تایید آموزش دانشکده ها معرفی می شوند.

به گزارش مفداکاشان، با توجه به استعلام اسامی یک درصد  و  ده درصد برتر دانشجویان از معاونین آموزشی دانشکده ها،  دانشجویان استعدادهای درخشان متقاضی شرکت در کارشناسی ارشد۹۸-۹۷ (با آزمون و بدون آزمون )، از ۱۶  تا ۳۰ تیرماه جاری جهت تکمیل فرم های مربوطه به آموزش دانشکده های خود مراجعه نمایند.

 لازم بذکر است ۱۰ درصد برتر فارغ التحصیلان سال ۱۳۹۵ لغایت ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۷ ، مجاز به استفاده از سهمیه با آزمون  و فارغ التحصیلان رتبه اول ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ لغایت ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ، مجاز به استفاده از تسهیلات بدون آزمون خواهند بود.

گفتنی استافراد واجد شرایط سال ۱۳۹۶ که از شرایط بدون آزمون استفاده کرده و پذیرفته نشده اند می توانند از شرایط با آزمون برای سال ۱۳۹۷ استفاده نمایند.

برای متقاضیان رشته های پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان، پرستاری اورژانس، و تکنولوژی گردش خون، دارا بودن حداقل دو سال سابقه کار بالینی ضروری است.

  متقاضیان سهمیه بدون آزمون و با آزمون لازم است فرم مشخصات دانشجویان استعداد درخشان واجد معیارهای آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل به مقاطع بالاتر (بدون آزمون )یا (با آزمون) که در قسمت آیین نامه ها و فرمهای سایت استعدادهای درخشان دانشگاه درج شده است، به دقت مطالعه کرده تا از مدارک پذیرش اطلاع داشته باشند و نسبت به تکمیل آنها قبل از زمان مقرر اقدام نمایند.

با توجه به نامه ارسالی از سوی مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان، دانشجویان انتقالی در صورتی که ۸۰ درصد واحدهای درسی خود را با یک ورودی نگذرانده باشند، نمی توانند از سهمیه بدون آزمون استفاده کنند.

 در مورد ورود بدون آزمون از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد، فقط برای رشته هایی که دارای رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد می باشند، سهمیه بدون آزمون اعمال می شود و برای سایر رشته ها که فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد می باشند ۱۰% سهمیه بدون آزمون حذف شده و سهمیه با آزمون این رشته ها به ۲۰% افزایش می یابد.

  دانشجویان استعدادهای درخشان متقاضی شرکت در کارشناسی ارشد بدون آزمون۹۸-۹۷، براساس ابلاغ معاون آموزشی، فقط مجاز به انتخاب رشته های همنام می باشند. در غیر اینصورت می بایست ازشرایط با آزمون استفاده کنند.

همچنین برای اولین بار معدل داوطلبان به میزان ۲۰% درنتیجه کلی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ اعمال خواهدشد.

 لیست رشته های همنام

فرم مشخصات دانشجویان حائز معیار های استعدادهای درخشان بدون آزمون

فرم مشخصات دانشجویان حائز معیار های استعدادهای درخشان با آزمون

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.