شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷

دبیر هیات اجرایی جشنواره خبر داد؛

ثبت نام بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی آغاز شد

جشنواره رازی

ثبت نام در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از امروز دوم تیرماه آغاز شد. محققان و پژوهشگران تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند در این جشنواره شرکت کنند.

به گزارش مفدا به نقل از مهر، دکتر اصغر عبادی فر دبیر هیات اجرایی بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با اعلام این خبر افزود: مطابق دوره های گذشته این دوره شامل دو بخش افراد حقیقی و نهادهای حقوقی حوزه علوم پزشکی است.

وی افزود: برگزیدگان دسته اول، از بین محققین، محققین جوان و دانشجو و صاحبان پژوهش های برتر و برگزیدگان حقوقی از میان مؤسسات مرتبط با پژوهش شامل دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی، نشریات علوم پزشکی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و مراکز رشد فناوری و همچنین مؤسسات غیردولتی حامی پژوهش معرفی خواهند شد.

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت افزود: پژوهشگران می توانند در سه کمیته علوم بالینی و سلامت، کمیته علوم پایه پزشکی و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در فراخوان جشنواره شرکت کنند.

وی یادآور شد: شرط ثبت نام در گروه محققین دو کمیته «علوم بالینی و سلامت» و «علوم پایه پزشکی»، دارا بودن شاخص H دوازده و بالاتر و برای گروه محققین جوان و دانشجو H هشت و بالاتر است. مبنای ارزیابی برحسب امتیازات کسب شده در کارنامه پژوهشی افراد است. در کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری شرط H index وجود ندارد.

عبادی فر با اشاره به گروه پژوهش برتر گفت: متقاضی این گروه می تواند بطور مستقل با یک مقاله اصیل پژوهشی پراستناد، با شرایط اعلام شده در فراخوان در یکی از دو کمیته علوم بالینی و سلامت یا کمیته علوم پایه پزشکی شرکت کند. بنابراین برای یک تحقیق خوب و ارزشمند در جشنواره جایگاه تعریف شده وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به تغییرات این دوره از جشنواره گفت: مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانک های اطلاعاتی ISI (Web of Science), Medline, PubMed, PMC, Scopus, مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می گیرند.

دبیر هیات اجرایی بیست و چهارمین جشنواره رازی یادآور شد: همچنین در این دوره برای محاسبه امتیاز پژوهش برتر، عدد Citation وIF هر دو از ISI استخراج می شود. نحوه محاسبه امتیاز هر مقاله کارنامه پژوهشی نیز مطابق دستورالعمل جدید تغییر کرده است.

وی گفت: ثبت نام داوطلبین در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از شنبه دوم تیرماه آغاز می شود و تا پایان وقت اداری روز ۳۰ مهرماه ۹۷ ادامه خواهد یافت. فرایند ثبت نام با عضویت در سامانه جشنواره رازی و ارسال آثار بصورت الکترونیکی از آدرس razi.research.ac.ir و یا razi.hbi.ir انجام می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.