جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰

حجت الاسلام قرائتی:

پژوهش‌های دانشگاهی باید دقیق و مطابق با نیاز جامعه باشد

حجت الاسلام قرائتی

حجت الاسلام قرائتی گفت: باید در مباحث آموزشی بازنگری صورت گرفته و پژوهش‌های ما باید دقیق و مطابق با نیاز جامعه باشد.

به گزارش مفدا به نقل از دانشجو، حجت الاسلام محسن قرائتی  در جلسه بایسته‌های تبلیغی که در مسجد دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد اظهارکرد: علمی که به درد جامعه نخورد علوم شیطانی بوده و اگر فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها با نسل نو در ارتباط باشند علوم آن‌ها مفید خواهد بود، در غیر این صورت اگر ما فقط به مدرک فکر کنیم، هدف اصلی خود را که همان هدایت جامعه است، گم کرده ایم.

وی افزود: اگر ما وقتی را که از مردم می‌گیریم برای آن‌ها مفید نباشیم، بیشترین استغفار را نزد خداوند متعال باید انجام دهیم، چرا که چیزی به آن‌ها نیاموخته ایم و علم ما مفید نبوده است.

قرائتی ادامه داد: باید در مباحث آموزشی بازنگری صورت گیرد و پژوهش‌های ما باید دقیق و مطابق با نیاز جامعه باشد و این را باید بدانیم که به خدا وصل شدن باعث افزایش کرامت انسانی خواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه هر چه می‌خوانیم باید مشکلات جامعه یا فرد را حل کند، بیان کرد: دانشگاه رضوی باید مشکلات همه زائران را حل کند، چرا که از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و باید به دنبال این باشد تا زائری که وارد مشهد می‌شود و مشکلی دارد، بتواند با استفاده از ظرفیت‌های خود این مشکلات را حل کند.
وی افزود: مسئله شرعی گفتن، برخی مهارت‌ها در حوزه‌های علمیه به فراموشی سپرده شده است، ما باید به این نکته توجه کنیم که دروس خود را خوب بخوانیم، اما به آن‌ها قانع نشویم.

قرائتی گفت: همه طلاب در ایام تعطیلی باید با دوستان و آشنایان خود برای تبلیغ در ارتباط باشند و خطرات فضای نوین را به آن‌ها بیاموزند و برای آموختن این علوم به دیگران هجرت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.