پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵

جلسه امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزارشد

نیشابور- امر به معروف

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور درجلسه امربه معروف و نهی از منکر گفت:هر چه سطح مدیریت و مسئولیت مدیران در جامعه بالاتر باشد تکلیف اجرای امر به معروف و نهی از منکر سنگین تر می شود.

به گزارش مفدا نیشابور،جلسه شورای امر به معروف و نهی ازمنکر چهارشنبه سی ام خرداد ماه در محل ساختمان شماره ۲ ستاد دانشگاه برگزار شد در این جلسه معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده محمد باقر دلخوش با اشاره به اینکه هدف از قیام امام حسین ترویج ارزش های اسلامی با استفاده از سنت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود بیان کرد :این امام مظلوم  برای اجرای   دستور الهی زندگی مادی خود وخانواده اش  را به خطر انداخت  و با تکیه براینکه امر به معروف و نهی از منکر در این سطح  وسیع فقط از عهده امام معصوم بر می آید افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید درجامعه نهادینه و به عنوان  عقیده و باور مهم درآید تا قابلیت اجرایی داشته باشد  وی در خصوص اهمیت ومسئولیت اجرایی این فریضه الهی تاکید کرد :  هر چه سطح مدیریت و مسئولیت  مدیران در جامعه  بالاتر باشد تکلیف اجرای امر به معروف و نهی از منکر سنگین تر می شود.

 نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه مهدی الهیان  با توجه به سوره ۲۱ ال عمران به بیان اهمیت  فریضه امر به معروف پرداخت و دلایلی را در مورد عدم موفقیت این فریضه در جامعه مطرح کرد. 

 مدیر فرهنگی کیوان بهفر در ادامه جلسه در خصوص توجه به اولویت بندی منکرات و معروف ها اظهار کرد :اگر در جامعه چشم به روی منکرات بزرگ بسته شود و به منکرهای کوچک توجه شود امر و نهی ها نمود و ارزش کم رنگ تری داشته  و به صورت  مقطعی خواهد بود .

همچنین مسئول حراست معاونت فرهنگی و دانشجویی مصطفی افشار نیک در ادامه مباحث ،به کار گیری اعضاء هیأت علمی  را بعنوان الگوهای ارزشی در مسائل  اعتقادی دانشجویان مناسب دانست .

 مدیر گروه معارف اسلامی دانشکده دکتر مصطفی مومنی تشویق امران را در اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر امری مهم دانست و گفت  : امر به معروف بحث فرا دینی و موضوع عقلی است وبنیان و بقاء هر جامعه انسانی در گرو عمل به آن می باشد و تشویق آمران به معروف عاملی موثر در پیشبرد اهداف خواهد بود.

در ادامه سایر حاضرین نقطه نظرات خود را در زمینه موضوع نشست مطرح نمودند که دستاورد  این مباحث مصوباتی را منتج شد .برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص اجرای موثر امر به معروف و نهی از منکر جهت اعضاء هیئت علمی و کارکنان ،تشویق آمران معروف و نهی از منکر از مصوبات اصلی این جلسه بود . 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.