دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸

دانشجوی دارنده مدال برنز انتخابی تیم ملی جوانان کشور:

هدفم کسب مقام‌های بین‌المللی در میادین مختلف ورزشی است

محسن سهرابی ورزشکار پاورلیفتینگ دانشگاه علوم پزشکی کردستان

محسن سهرابی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه برای رسیدن به میادن ورزشی بین المللی تلاش می‌کند، گفت: به دلیل دوری باشگاه وزنه برداری سنندج، هر روز دو ساعت از وقتم صرف رفت و آمد می‌شود و این مساله هزینه‌های زیادی برایم دارد. اگر به یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران منتقل شوم راحت‌تر می‌توانم به درس و تمرینات ورزشی‌ام برسم.

محسن سهرابی دانشجوی سال چهارم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان که در مسابقات پاورلیفتینگ انتخابی تیم ملی جوانان کشور توانست مدال برنز را به دست آورد، رمز موفقیت خود را برنامه ریزی درست، انگیزه و فکر نکردن به مشکلات دانست و گفت: هدفم کسب مقام‌های بین‌المللی در میادین مختلف ورزشی است.

سهرابی در گفت وگو با خبرنگار مفدا، اظهار داشت: البته  نباید از حمایت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در کسب این موفقیت غافل ماند.

وی با بیان این که با کسب مقام سومی در رقابت‌های پاورلیفتینگ انتخابی تیم ملی جوانان کشور توانستم به اردوی تیم ملی دعوت شوم‎، خاطرنشان کرد: تاکنون دو بار به اردوی تیم ملی جهت حضور در مسابقات آسیایی دعوت شده‌ام اما  به دلیل مشکلات مالی و برگزاری اردو در تهران نتوانستم به دلیل هزینه‌های بالا در اردو شرکت کنم.

دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، سطح این دوره از مسابقات را فوق‌العاده توصیف کرد و گفت: حریفان قدَرَی گام به این میدان ورزشی گذاشتند و شرکت‌کنندگان با آمادگی کامل به مسابقات آمده بودند و دارای رکوردهای خوبی درسطح آسیا بودند.

تنها با حمایت مالی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مسابقات شرکت کردم از این رو نتوانستم رکورد خودم را ثبت کنم

وی اظهار داشت: در مسابقات اخیر به دلیل مسافت زیاد و اینکه استان کردستان تیمی به رقابتها اعزام نکرده بود، بنده تنها و با حمایت مالی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این مسابقات شرکت کردم از این رو نتوانستم رکورد خودم را به ثبت برسانم و از کسب مقام اول بازماندم.

سهرابی در خصوص ثبت رکورد خود در مسابقات کشوری گفت: در مسابقات کشوری درمجموع سه حرکت پاورلیفتینگ ۴۸۵کیلو رکورد ثبت کردم ؛ البته۵۰۰کیلو ثبت شد ولی داور خطا اعلام کرد.

وی با بیان اینکه از دوران راهنمایی به رشته وزنه برداری علاقه مندم شدم، گفت: به دلیل فعال نبودن این رشته در شهرستان بوکان به رشته پاورلیفتینگ که تقریبا به وزنه برداری نزدیک است روی آوردم.
 

هشت سال به صورت حرفه ای در رشته پاورلیفتینگ فعالیت می‌کنم

سهرابی گفت: .هم اکنون هشت سال است که به صورت حرفه ای در رشته پاورلیفتینگ تمرین می‌کنم و در طی این ۸ سال مقام های استانی وکشوری را کسب کرده‌ام. هم اکنون که درسنندج مشغول تحصیل هستم وزنه برداری نیز کار می‌کنم و به امید خدا اسفند ماه در مسابقات کشوری شرکت خواهم کرد و امیدوارم بتوانیم مدال خوشرنگی بر گردن بیاویزم.

وی کسب مقام سومی انتخابی تیم ملی جوانان در سال ۹۴، کسب مقام سوم مسابقات انتخابی تیم ملی در سال ۹۵ و قهرمانی در مسابقات استان از سال ۹۰ تاکنون را از جمله افتخارات خود عنوان کرد.

سهرابی با اشاره به اینکه درآینده مسابقات کشوری و دانشجویان جهان وزنه برداری ومسابقات آسیایی پاورلیفتینگ را پیش رودارم، افزود: با برنامه‌ریزی و تمرینات مداوم زیر نظر مربیان و تلاش باید به اهدافم برسم.

وی در پاسخ به سوالی درباره حمایت مالی دانشگاه گفت: دانشگاه از نظر مالی و فراهم کردن امکانات ورزشی از هر لحاظ حمایت می‌کند ولی دانشگاه هم تا حدی می‌تواند از ما پشتیبانی کند؛ تصور می‌کنم برای مسابقات آسیایی آنگونه که باید و شاید نتواند از من حمایت کند.

برای هر دو مقوله درس و ورزش‏، با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان به اهداف خود رسید

وی در پاسخ به اینکه چطور فعالیت‌های ورزشی خود را با تحصیل تنظیم می‌کند، گفت: با برنامه‌ریزی منظم و داشتن اهداف از پیش تعیین شده خوشبختانه انجام فعالیت‌های ورزشی و برگزاری مسابقات مختلف و تمرینات،  لطمه‌ای به درس‌هایم وارد نکرده است چرا که برای هر دو مقوله درس و ورزش برنامه‌ریزی دقیقی کرده‌ام.

سهرابی در خصوص فعالیت‌های غیرورزشی خود گفت: من علاوه بر درس، کارهای تحقیقاتی هم انجام می‌دهم و نخستین پروپوزال تحقیقاتی خود را هفته گذشته به دانشگاه جهت تصویب ارسال کردم. ضمن اینکه در مسابقات تفسیر قرآن کریم نیز شرکت می‌کنم. علیرغم تمامی فعالیت‌هایم معدل الف هستم و الحمدلله وضعیت درس‌هایم خوب است که قطعا این کارها با برنامه‌ریزی امکان پذیر است.

وی با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت امکانات و تجهیزات ورزشی و فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: مسئولان به اندازه کافی زمینه های لازم برای توسعه فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه را فراهم می‌کنند و خوشبختانه تجهیزات و فضاهای ورزشی به اندازه کافی در خوابگاه‌ها و  محیط‌های دانشگاهی فراهم است.

هزینه بالای ورزش حرفه‌ای از مشکلاتی است که مسئولان می‌توانند این مشکل را رفع کنند

سهرابی از جمله مشکلات خود در عرصه فعالیت‌های ورزشی‌اش را هزینه بالای ورزش حرفه‌ای و حجم زیاد درس‌ها عنوان کرد و گفت: برای کسب هدفم که موفقیت در مسابقات آسیایی است به دلیل اینکه در تهران درس نمی‌خوانم، حضور در تمرینات تیم ملی که در پایتخت برگزار می‌شود سخت است.

دارنده مدال برنز مسابقات انتخابی تیم ملی نوجوانان کشور با بیان اینکه وضع مالی خوبی ندارد، گفت: متاسفانه در شهرستان سنندج به دلیل دوری باشگاه وزنه برداری، هر روز دو ساعت از وقتم صرف رفت و آمد می‌شود و این مساله هزینه‌های زیادی برایم دارد و در این راستا فدراسیون نیز حمایت‌های لازم را از من نمی‌کند و متاسفانه با هزینه شخصی در مسابقات شرکت می‌کنم.

وی افزود: از مسئولان مربوطه انتظار دارم برای کسب هدفم در مسابقات سطح بالاتر، حمایت‌های بیشتری از من کنند و همچنین حمایت‌های لازم برای حضور در اردوی تیم ملی را نیز برایم فراهم سازند. ضمن اینکه از مسئولان می‌خواهم برای ادامه تحصیل و بهبود وضعیت تمریناتم، تریبتی بدهند که به دانشگاه علوم پزشکی تهران یا ایران منتقل شود تا بتوانم راحت‌تر به فعالیت‌های ورزشی خود ادامه دهم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.