سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶

لغو پرداخت کار دانشجویی به فعالان فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

کادانشجویی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نامه‌ای از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواست، پرداخت کار دانشجویی به فعالان فرهنگی این دانشگاه‌ها لغو شود.

به گزارش مفدا، در متن نامه دکتر محمدرضا فراهانی به معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی آمده است؛

فعالیت نهادهای دانشجویی منبعث از سه خصلت آرمان‌گرایی، مسوولیت اجتماعی و هویت مستقل است و دانشجویان دلسوز و دغدغه‌مند، شرافتمندانه و با شور و عقلانیت از وقت، انرژی و جوانی خود برای تحقق آرمان‌ها و اهداف متعالی خویش می‌گذرند. اما متاسفانه مشاهده شده است که بعضی دانشگاه‌ها، فعالیت در کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، تشکل‌های اسلامی و نشریات دانشجویی را کار دانشجویی تلقی کرده و مابه‌ازای فعالیت، مبالغی را به دانشجویان به عنوان کار دانشجویی پرداخت می‌کنند در حالی که این امر یقینا خلاف روح حاکم بر فعالیت‌های اصیل و داوطلبانه دانشجویی است. لذا بعد از ابلاغ این نامه و انجام تعهدات گذشته از پرداخت هر گونه کار دانشجویی به فعالان نهادهای مزبور بابت فعالیت این نهادها اکیدا خودداری شود.

بدیهی است هزینه برنامه‌های نهادهای دانشجویی به طور کامل بر عهده معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه است و این معاونت باید این هزینه‌ها را کاملا پوشش دهد تا دانشجویان مجبور به پرداخت هزینه بابت اجرای برنامه‌ها نباشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.