شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰

"دانشجویان پزشکی دانشگاه ایران"رتبه سوم مسابقات قرآنی بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن را کسب کردند

شب های نورانی نمایشگاه قران

تیم خواهران "دانشگاه علوم پزشکی ایران" به نمایندگی از وزارت‌بهداشت‌درمان‌وآموزش‌پزشکی، موفق به کسب رتبه سوم مسابقات«شب‌های نورانی» در بخش دانشگاهی بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم شد.

 به گزارش مفدای دانشگاه ایران؛ مسابقات قرآنی«شبهای نورانی» از جمله برنامه‌های جذاب بخش دانشگاهی بیست و ششمین دوره نمایشگاه قرآن کریم بود که به همت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت دستگاه‌ها و دانشگاه‌های مختلف در شب‌های برپایی این رویداد بزرگ قرآنی برگزار شد.

در این مسابقات، ۱۴ تیم در بخش برادران و ۱۴ تیم نیز در بخش خواهران با یکدیگر رقابت کردند که در بخش خواهران، تیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متشکل از دانشجویان دانشگاه«قرآن و حدیث» موفق به کسب مقام نخست شدند و پس از آن تیم‌های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و وزارت بهداشت به ترتیب دوم و سوم شدند.

هر کدام از تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها، متشکل از یک حافظ، یک قاری و یک نفر مسلط به مفاهیم قرآنی و سیره معصومین(ع) بود که این تیم‌ها به صورت حذفی و در چهار مرحله با یکدیگر رقابت کردند.

طراحی این مسابقات به گونه‌ای بود که در مرحله نخست، تیم‌ها بر اساس سرعت عمل باید به ۲۵ سوال در رشته مفاهیم قرآن کریم پاسخ می‌گفتند و در مراحل دوم و سوم نیز به ترتیب به سوالاتی در رشته‌های حفظ و قرائت پاسخ دهند. مرحله چهارم نیز شامل سوالات رشته‌های گوناگون علوم قرآنی می‌شد.

تیم اول: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متشکل از دانشجویان دانشگاه "قرآن و حدیث"

اکرم صیرفی
طیبه زارعی
زهرا هرمزی

تیم دوم: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

نرجس علیخانی
نرگس بهرامی
زهرا السادات اسلامی


تیم سوم: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی متشکل از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران

فهیمه فرجی مقدم
الناز همتی
موحده آیت‌اللهی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.