سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶

آشنایی با غذاهای سالم درغرفه«کودک‌ و سلامت» نمایشگاه قرآن / لحظاتی شاد برای کودکان

دهمین روز بخش قرآن و سلامت بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن

غرفه«کودک و سلامت» از جمله غرفه‌هایی است که در بخش«سلامت» بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برپا شده و فرصتی برای کودکان و والدین آن‌ها فراهم آورده است تا ضمن گذراندن لحظاتی شاد و مفرح در قالب بازی‌هایی کودکانه با غذاهای سالم و مفید آشنا شوند.

به گزارش مفدا، غرفه کودک و سلامت یکی از غرفه‌های بخش وزارت بهداشت نمایشگاه قرآن است که از اولین ساعات آغاز به کار آن تا ساعات پایانی شب برای یک لحظه هم صدای کودکان از آن قطع نمی‌شود. صداهایی که هر چند در میان هیاهوی بخش‌های مختلف گم می‌شود اما همین غرفه و همین سروصداها به بخش سلامت حال و هوای دیگری داده است. 

غرفه در نگاه اول ساده و به دور از امکانات خاصی به نظر می‌رسد، امکاناتی که تنها در چند صندلی کودکانه، میز نقاشی و  بنری‌ که روی آن بازی مار و پله نقش بسته، خلاصه می‌شود. 

بنر بازی آنچنان به کف غرفه چسبیده شده که انگار از اول جزیی از سنگ ‌کاری کف این بخش از مصلی بوده است.

اصلی‌ترین محتوای این غرفه همان بازی«مار و پله» است که تصاویر نقش بسته بر آن بر اساس طب ایرانی و غذاهای سالم است. بر روی خانه‌های این بازی تصاویر خوراکی‌های سالم نقش بسته است. همچنین برای کودکانی که موفق شوند بازی را به اتمام برسانند جوایزی در نظر گرفته شده است که این جوایز بیشتر شامل کتاب‌هایی کودکانه با محتوای طب ایرانی و اسلامی و ... است. 

«پیش به سوی دریا» و «شش راز بلوطی» از جمله کتاب‌هایی است که کودکان جایزه داده می‌شود. کتاب«شش راز بلوطی» در مورد شش اصل زندگی کردن به سبک ایرانی است که شامل خوردن، خوابیدن، آشامیدن، ورزش کردن، دستشویی کردن و آرامش روانی است و کودکان را با این شش مسئله آشنا می‌کند.

اما این تمام فعالیت‌های غرفه کودک و سلامت نیست در گوشه‌ای از این غرفه حدود بخشی از  متری فضایی برای نقاشی کودکان در نظر گرفته شده است تا آنچه از سلامت و طب و ... در ذهن دارند را بر روی برگه‌های سفید پیاده کنند.

نقاشی‌ها هر چند باید با محوریت سلامت باشد اما محتوای تعدادی از آنها که به دیواره غرفه چسبیده شده است شامل گل، گیاه، خورشید و آسمان و دریاست که برجسته‌ترین‌ نقطه مشترک تمامی این نقاشی‌ها آسمان آبی است.‌

این غرفه با اینکه در اکثر مواقع شلوغ است اما اواخر هفته بسیار شلوغ‌تر می‌شود و سروصدای کودکان یک لحظه هم از آن قطع نمی‌شود. بیشترین سوالی که کودکان و والدین آنها از مسیول این غرفه می‌پرسند در مورد غذاهای سالم و ناسالم است.

غرفه کودک و سلامت در منتهی الیه سمت راست بخش سلامت قرار دارد.

یادآور می‌شود بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا روز ‌14 خرداد ماه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران دایر است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.