دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲

دیدار با دانشجویان خوابگاهی غیر ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین

خوابگاه گلستان

به منظور دعوت دانشجویان دختر غیر ایرانی ساکن در خوابگاه‌ به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و همچنین کمک به گذران بهتر و مفیدتر دوران دانشجویی در ایران، مسؤولان فرهنگی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، از این دانشجویان دیدار کردند.

به گزارش مفدا قزوین، این نشست صمیمانه به همت مدیریت فرهنگی و با هماهنگی اداره رفاه و اداره خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی قزوین، ۱۰ آبان ماه در خوابگاه دخترانه گلستان برگزار شد.

در این دیدار، میرحسینی کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی، سیده قیصره میرحسینی رئیس اداره رفاه دانشجویان و رقیه حیدری رئیس اداره خوابگاه‌ها حضورداشتند و پای مشکلات و درد دل های این دانشجویان نشستند.

در ابتدا دانشجویان دختر که از کشورهای پاکستان، ترکیه و افغانستان بودند، به معرفی خود پرداختند و در ادامه نیازهای فرهنگی و اجتماعی خود را بیان کردند. ماحصل سخنان دانشجویان و درخواست‌های آنان، نشان‌دهنده علاقمندی این دانشجویان به ایجاد ارتباط و تعامل بود. 

از مشکلات مطرح شده، گذران اوقات فراغت و عدم دسترسی به مراکز فرهنگی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اولین خواسته دانشجویان، برگزاری برنامه پیاده روی و تفریحی در اطراف قزوین بود و به پیشنهاد مسؤولان حاضر در این دیدار، مسابقات ورزشی، جشنواره غذا، شعرخوانی و معرفی کشورهای مادری دانشجویان در برنامه‌های جمعی نیز در برنامه‌های این دانشجویان گنجانده شد.

در پایان نماینده‌ای از بین دانشجویان انتخاب و از آنان درخواست شد، به‌طور مستمر با حوزه فرهنگی ارتباط داشته باشد. مسؤولان دانشگاه نیز درخصوص مطالبات دانشجویان، به آنان قول مساعدت و همکاری دادند.

همچنین مقرر شد، برنامه‌های فرهنگی و تفریحی به پیشنهاد دانشجویان در سرفصل برنامه‌های حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه قرار گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.