شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

ارتباط موثر با جوانان بهترین راه برای انتقال مفاهیم اخلاقی قرآن است

دکتر حق شناس

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: معتقدم افرادی می‌توانند مفاهیم قرآنی را به جوانان انتقال دهند که ارتباط موثری با دانشجویان و جوانان داشته باشند.

به گزارش مفدا٬ دکتر حق‌شناس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران که از بخش قرآن و سلامت و بخش دانشگاهی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن بازدید کرد به مفدا گفت: باید بگوییم بخش قرآن و سلامت و بخش دانشگاهی تحولات بسیار  خوبی داشته و این برنامه می‌تواند الگوی خوبی برای دانشگاه‌ها باشد که بتوانند این برنامه‌ها را در سطح دانشگاهی نیز برگزار کنند.

وی با اشاره به اهمیت سرلوحه قرار دادن قرآن در زندگی گفت: معتقدم هرچه داریم از قرآن و عترت است و قطعا هر وقت توانستیم به قرآن عمل کنیم و در مسیر قرآن حرکت کنیم موفق خواهیم بوده‌ایم.

حق شناس ارتباط موثر با جوانان را بهترین راه برای انتقال مفاهیم اخلاقی قرآن دانست و توضیح داد: معتقدم افرادی میتوانند مفاهیم قرآنی را به جوانان انتقال دهند که ارتباط موثری با دانشجویان و جوانان داشته باشند.

وی افزود: در واقع اخلاق کسانی که در این راه قدم برمی‌دارند برای جذب جوانان بسیار موثر است. باید بدانیم فقط خوب صحبت کردن ملاک نیست و  جوانان را باید درک کرد و ارتباط درستی با آن‌ها برقرار کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران توصیه‌ای هم به جوانان کرد و گفت: توصیه می‌کنم به دانشجویان و جوانان  که با قرآن نزدیک‌تر شوند و قرآن٬ سنت و راه  رسول خدا و ائمه را دنبال کنند.

وی افزود: اگر جوانان مسائل قرآنی را دنبال کنند قطعا مشکلاتشان حل می‌شود البته این امر نیاز به مطالعه و تدبر در قرآن را نیز دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.