شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴

دیدار صمیمی رئیس دانشگاه با تشکل ها، انجمن ها و کانون های دانشجویی

دیدار 8

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در دیداری صمیمانه در جلسه پرسش و پاسخ مشکلات و چالش های مطروحه از سوی تشکل ها، انجمن ها، نشریات دانشجویی ، کانون ها و بسیج دانشجویی شرکت نمود.

به گزارش مفدا ایلام،  در جلسه ای که در سالن توسعه معاونت آموزشی  دانشگاه واقع در بانگنجاب برگزار شد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات دانشجویان گفت: حضور در جمع دانشجویان و شنیدن درد دل ها و بیان مسائل مختلف ازسوی آنان، به رفع مشکلات و نارسایی ها و همچنین قرابت و ایجاد رابطه حسنه بین مسئولان و دانشجویان خواهد شد. دکتر کریم همتی ادامه داد: بیان مطالب و موضوعات مدنظر توسط تمامی تفکرات و جناح های سیاسی در قالب تشکل ها، انجمن ها و کانون ها اقدامی ارزشمند است و قطعاً مسئولان دانشگاه نیز در راستای رفع چالش های آنان بابینشی یکسان و بدون در نظر گرفتن تفاوت ها تلاش خواهند کرد . وی با بیان اینکه دانشگاه دارای مشکلات و چالش های اعتباری تلنبار شده بسیاری بوده، خاطرنشان کرد: زمانی که بنده عهده‌دار ریاست شدم، دانشگاه با مبلغ 160میلیارد تومان بدهی مواجه بود که در همین مدت کوتاه چندماهه با رایزنی های بسیار و بهره گیری از توان و نفوذ مسئولان ارشد کشوری ووزارت بهداشت بالغ‌بر 115میلیارد تومان از این بدهی ها را پرداخت نموده ایم .  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد:دیدار با دانشجویان و شنیدن دغدغه ها و چالش های آنان موجب خرسندی بنده گردید و قطعاً در آینده نیزحضور در این جمع فرهیخته در جهت رفع مشکلات آنان و پیگیری مسائل مطرح شده تداوم خواهد یافت.  دکتر همتی ادامه داد: خوشبختانه حوزه معاونت دانشجویی با حضور دکتراستاک و همکارانشان به خوبی توانسته اند به رفع دغدغه ها و چالش های دانشجویان بپردازند که قابل تقدیر است و بنده این حوزه را در جهت رفع مشکلات و کسب رضایتمندی هرچه بیشتر دانشجویان حمایت خواهم کرد.

در ادامه نیز مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات دانشجویان گفت در نظام جمهوری اسلامی در سطح دانشگاه ها به مقوله فرهنگ در سطح گسترده‌ای پرداخته شده و فعالیت‌های بسیار و متعدد فرهنگی دانشجویان در تمامی عرصه‌ها گویای این واقعیت است.

وی رسالت اصلی دانشگاه  و دانشجویان را تحصیل و کسب علم و دانش برشمرد و یادآورشد: در کنار تحصیل و علم اندوزی، دانشجویان در راستای اعتلای فرهنگ در سطح دانشگاه تلاش کنند.

در ادامه نیز معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن خیر مقدم به دکتر همتی رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و همچنین تقدیر از حضور دانشجویان در این نشست  گفت: قطعاً با حمایت‌های همه جانبه ریاست محترم دانشگاه تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و دغدغه های دانشجویان به کار خواهیم گرفت. دکتر استاک افزود در دوران پسامدرن همه چیز سازمان یافته است و عدم داشتن روحیه کارجمعی یکی از آفتهای جوامع به شمار می رود. وی ادامه داد به فرموده مقام معظم رهبری( مدظله العالی) در نظام اسلامی هیچ امری بدون تشکیلات پیش نمی رود و وجود تشکیلات رکن اساسی هر گروه مردمی است که با ایجاد آن ارتباط معقول بین  سایر رکن های جامعه فراهم می شود. وی اضافه کرد بر اساس سیاستهای وزارت بهداشت وجود تشکیلات دانشجویی اعم از انجمنها، کانونها و تشکلهای دانشجویی و حمایت همه جانبه از آنها اولویت اساس است که برای تحقق این اصل تمام تلاش ها در معاوت فرهنگی دانشجویی به کار گرفته می شود. در ادامه این دیدار صمیمی نمایندگان کانونها، تشکلهای سیج دانشجویی و انجمن اسلامی ، نشریات دانشجویی، انجمنهای علمی و کانونهای نهاد رهبری و انجمن های ورزشی   به بیان مشکلات و موانع خود  پرداختند که دکتر کریم همتی رییس دانشگاه و دکتر استامک معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه قول مساعد پیگیری این خواسته ها را دادند.

 

 گفتنی است که در ادامه این برنامه علاوه بر اقامه نماز مغرب و عشاء،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با همراهی مسئول نهاد رهبری دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر دانشجویی، مدیر فرهنگی، رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه و مشاور جوان رئیس دانشگاه، روزه خود را با دانشجویان تشکل ها، انجمن ها، شوراها، کانون ها و بسیج دانشجویی دانشگاه افطار نمودند.

خبر ارسالی از محمد امین محسنی دبیر کمیته دانشجویی مفدا ایلام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.