دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

اداره سلامت دانشجویان همزمان باهفتمین روز از "هفته‌خوابگاه‌ها برگزارنمود:

آشنائی دانشجویان خوابگاه ابن‌سینا با اصول تغذیه سالم و شاخص توده بدنی"BMI"

ابن سینا تغذیه بی ام آی

بنابر گزارش مفدای دانشگاه ایران، به مناسبت هفته خوابگاه‌ها و به همت واحد بهداشت اداره سلامت دانشجویان و با همکاری خانم دکترآریائیان، عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت و کادرخوابگاه ابن سینا، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ازساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در خوابگاه دخترانه ابن سینا و در فضایی شاد ومفرح؛ جلسه آموزشی به جهت آشنائی دانشجویان خوابگاه ابن‌سینا با "اصول تغذیه سالم و شاخص توده بدنیBMI"برگزارگردید.

در ابتدای جلسه خانم دکتر آریائیان مطالبی کاربردی در خصوص گروه‌های اصلی در هرم غذایی،تعداد و کیفیت میان وعده‌ها(میوه، سبزی ومغزها)، نقش و اهمیت ویتامین‌ها در تامین سلامتی فرد( Eوk )، مکانیسم اثرگذاری ادویه جات دربدن و در نهایت ضرورت آگاهی افراد از میزان شاخص توده بدنی ارائه نمود.

در ادامه خانم احمدی با همکاری خانم آزادی، رابط بهداشت خوابگاه، اقدام به اندازه گیری قد، وزن، فشارخون و محاسبه شاخص توده بدنی دانشجویان متقاضی نمود. در حاشیه برنامه نیز بسته‌های بهداشتی اهدائی اداره سلامت( شامپوی سر ومحلول ضدعفونی دست) بین حاضرین توزیع شده وبه ۴ نفر از دانشجویانی که به سوالات طرح شده از مباحث خانم دکتر آریائیان پاسخ صحیح داده بودند، به قیدقرعه جوایزی اهداء گردید.

درپایان جلسه دانشجویان پاسخ سوالات خود را در زمینه تغذیه از مدرس دریافت نمودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.