سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴

عضو ستاد استهلال ماه مبارک رمضان:

پنج شنبه مردم میهمان ماه رمضان هستند/ چهارشنبه هلال قابل رویت است

گیلان

رئیس ستاد استهلال ماه رمضان گفت: ۱۲۰گروه در روز چهارشنبه به استهلال ماه می پردازند و پیش بینی این است که ماه به صورت کامل رویت شود و اگرذره ای گنگی در دیدن باشد به خدمت مردم اعلام می شود.

به گزارش مفدا به نقل از شبستان، حجت الاسلام علیرضا موحد نژاد صبح امروز(۲۵ اردیبهشت ماه) در نشست خبری رویت هلال ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه کارشناسان ما در هلال ماه رمضان امسال مشکلی ندارند و چهارشنبه کاملا هلال ماه قابل دیدن است، اظهار داشت: ۱۲۰گروه در روز چهارشنبه به استهلال ماه رمضان می پردازند و پیش بینی این است که ماه به صورت کامل رویت شود و اگر ذره ای گنگی در دیدن باشد به خدمت مردم اعلام می‌شود.

وی افزود: حدود ۱۲۰گروه در ۲۹شعبان به استهلال ماه می پردازند و به سادگی هم ماه قابل رویت است و اگر هم ماه دیده نشود به مردم اطلاع می‌دهیم، اما در عربستان احتمالا فرادا را ماه رمضان خواهند داشت،‌ آنها نیز طبق تیم کارشناسی خود به استهلال می پردازند و هیچ کشوری بدون استهلال نیست.

عضو ستاد استهلال ماه رمضان تاکید کرد: اولین جایی که ماه امکان رویت دارد امشب در آمریکا جنوبی در اقیانوس آرام دیده می‌شود.

حجت الاسلام موحدی نژاد یادآور شد: کار علمی که در ستاد استهلال انجام می‌شود در برخی کشورها به خصوص اسلامی به این شکل نیست، برخی که کارشناس نیستند وقتی به استهلال می‌روند دچار توهم می‌شوند.

وی افزود: تمام گزارش‌های ما حتی باوجود اختلاف نظرها نیز به خدمت رهبری ارسال می‌شود تا ایشان نیز نظرات کارشناسی می‌دهند، برای نمونه دو نفرهلال را می‌بینید در این میان ما سوالات تخصصی خود را می‌پرسیم و گزارش را تکمیل می‌کنیم و چنانچه دو شاهد پاسخ یکسان ندهند گزارش تایید نمی‌شود.

عضو ستاد هلال ماه رمضان بیان کرد: اینکه یک نفر هلال را ببیند سریعا گزارش می‌دهد ولی این نظر کارشناسی نیست و در برخی کشورهای اسلامی نیزاین مشکل موجود ا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.