سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰

بیست و سومین دوره ی جشنواره ی قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، در سالن بیمارستان پاستور بم برگزار شد

جشنواره

بخش کتبی مرحله ی دانشگاهی بیست و سومین دوره ی جشنواره ی قرآن و عترت وزارت بهداشت، با حضور 468 نفر شرکت کننده در رشته های مختلف در بیمارستان پاستور و مراکز بهداشت شهرستان های توابع، برگزار شد

به گزارش مفدا- بم؛ ظهر دیروز، مورخ دوشنبه 24 اردیبهشت ماه 97، بخش کتبی مرحله ی دانشگاهی بیست و سومین دوره ی جشنواره ی قرآن و عترت وزارت بهداشت با حضور 468 نفر از کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم در رشته های مختلف، برگزار شد.

این آزمون از ساعت 13 تا 14، در سالن بیمارستان شهرستان بم و مراکز بهداشت شهرستان های نرماشیر، ریگان و فهرج،به طور همزمان، برگزار شد و شرکت کنندگان، در رشته های آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با تفسیر و ترجمه قرآن کریم، آشنایی با سیره ی معصومین (ع)، احکام و پرسمان قرآنی،حفظ سوره مبارکه واقعه، به رقابت پرداختند.

گفتنی است که؛ رشته ی احکام، با حدود 200 نفر متقاضی، بیشترین تعداد شرکت کننده در این آزمون بود.

آزمون‌های بخش کتبی یا معارفی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت‌ در دو مرحله دانشگاهی و کشوری برگزار می‌شود که مرحله مقدماتی یا دانشگاهی آن به صورت همزمان و در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

همچنین مرحله کشوری این آزمون نیز تابستان 97 و با حضور برگزیدگان مرحله مقدماتی یا دانشگاهی برگزار می‌شود. بر همین اساس برای ورود نفرات برگزیده به مرحله کشوری، سهمیه‌بندی‌های خاصی صورت گرفته است، به طوری که در ازای هر ۵۰ نفر شرکت‌کننده در هر دانشگاه یک سهمیه به آن دانشگاه برای حضور در مرحله کشوری داده خواهد شد.

این سهمیه به شرطی موفق به حضور در مرحله کشوری بخش کتبی خواهد شد که حدنصاب‌های لازم را کسب کرده باشد، سهمیه یک پنجاهم تنها در بخش‌های دانشجویی و کارکنان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بخش اساتید این سهمیه یک پنجم است،‌ یعنی به ازای هر پنج شرکت‌کننده در بخش اساتید در هر دانشگاه یک سهمیه برای حضور در مرحله کشوری به شرط رساندن حدنصاب‌ها اعطا خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.