شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳

مصاحبه مفدا زنجان با مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان

طهماسبی

امیدواریم که در آینده با انجام تبلیغ های بیشتر و جذب کمک های خیرین بیش از پیش بتوانیم در جهت کمک کردن به بیماران کلیوی و ارتقاء و بهبود سلامت آنها قدم های بزرگ را برداریم.

مفدا زنجان لطفا خودتان را معرفی کنید.

 جواب:محمدرضا طهماسبی هستم مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان

مفدا :در مورد انجمن وتاریخچه آن قدر ی توضیح دهید.

طهماسبی:انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان یکی از پرسابقه ترین موسسات خیریه حوزه سلامتاست  که  از سال ۱۳۶۳ به صورت غیررسمی واز سال ۱۳۷۰ به صورت رسمی فعالیت خودش را در زنجان برای ارائه خدمات آموزش پیشگیری و حمایتی برای بیماران کلیوی تحت پوشش فعالیت می کند، الان که من در خدمت شما هستم  ، ۱۷۵۰ بیماران تحت پوشش داریم که دارای پرونده هستند.  از این تعداد نزدیک ۷۳۰ بیمار پیوند کلیه شدند ونزدیک به ۷۰۰ بیمار تحت پوشش تحت مراقبت قراردارندو نزدیک به ۴۰۰ بیمار در دو مرکزواقع درشهر زنجان و شش مرکز واقع درشهرستان ها  باواسطه دفاتر نمایندگی انجمن بیماران کلیوی در حال  درمان و تحت حمایت انجمن قرار دارند.

مفدا:لطفا نظر خودرا درخصوص نمایشگاه جشنواره آئین محبت بیان نمایید.

طهماسبی:

خیلی خوشحالم که امسال برای اولین بار جشنواره تحت عنوان آیین محبت قبل از ماه مبارک رمضان با این وسعت واین گنجایش توسط دانشگاه علوم پزشکی برنامه ریزی شده و با حضور موسسات خیریه  برگزار می شود. ما هم یکی از این خیریه ها هستیم که با سه ظرفیت حاضر شدیم، یکی این‌که خود انجمن بیماران کلیوی با برنامه های فرهنگی، آموزشی و تبلیغاتی حضور دارد که در یک غرفه جداگانه بخش واحد تولیدی و خیاطی وابسته به بیماران انجمن کلیوی که با یک حرکت جهشی با حضور خانواده های بیماران اشتغال‌زایی مناسبی برای خانواده های بیماران ایجاد کرده که سفارش هایی از بیمارستانها دانشگاه علوم پزشکی دریافت کردیم. به علاوه شرکتها و ادارات دولتی که درحال مذاکره هستیم . حوزه دیگری که اینجا ما حضور داریم ،بخش هیئت ورزشی بیماران خاص پیوند اعضا است که سه سال مسئولیت این هیئت را به اینجانب محول کرده اند . سه دوره متوالی  ما مقامهای اول، دوم و سوم  کسب کردیم. امسال هم الحمدلله  رتبه دوم را کسب کردیم .این هیئت ورزشی توانست با برنامه‌ ریزی های مناسب از جمله اردوی های فرهنگی و مسابقات داخل و خارج استان و داخل وخارج کشوری  حضور پیدا کرده و قهرمانانی را به جامعه معرفی کند.

مفدا :نقش انجمن های خیریه را درسلامت جامعه راتشریح کنید.

طهماسبی :  خروج ۱۴۰۰ بیمار با پیوند کلیه، آموزش پیشگیری از بیماری های کلیوی توسط انجمن  باکمک های خیرین و فعالیت افتخاری اعضای ده کمیته تخصصی  در انجمن و احداث یک ساختمان پنج طبقه با زیربنای ۱۴۰۰ مترمربع از اقدامات قابل تحسین خیرین است .امیدواریم که در آینده با انجام تبلیغ های بیشتر و جذب کمک های خیرین بیش از پیش بتوانیم در جهت کمک کردن به بیماران کلیوی و ارتقاء و بهبود سلامت آنها قدم های بزرگ را برداریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.