شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

ایجاد انگیزه، هدف اصلی من از حضور در جشنواره قرآن و عترت است/سه سال متوالی در جشنواره شرکت کردم

دکتر دادخواه معاون فرهنگی و دانشجویی اردبیل

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که برای سومین سال متوالی در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت شرکت کرده است، هدف از ثبت نام در این رویداد بزرگ قرآنی- دانشگاهی را ایجاد انگیزه در میان دانشجویان نسبت به فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد.

دکتر بهروز دادخواه در گفت وگو با مفدا با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه روح فعالیت‌های قرآنی و آموزه‌های دینی در دانشجویان علوم پزشکی اردبیل جاری و ساری است و کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در طول سال برنامه‌های متنوعی در زمینه‌های قرآنی و دینی برای دانشجویان و کارمندان تدارک می‌بینید و  برای اینکه بتوان میزان انگیزه دانشجویان و کارمندان دانشگاه را نسبت به فعالیت‌های دینی و قرآنی تقویت کنیم، بهترین بستر برای رسیدن به این مهم، جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که همه ساله به صورت منظم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت وزارت بهداشت در مجموع ۵ هزار و ۶۲۷ نفر از دانشجویان، اساتید، اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این رویداد قرآنی ثبت نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ۱۱۶ نفر از اساتید دانشگاه امسال در این ماراتن قرآنی ثبت نام به عمل آورده‌اند که بر اساس آمار موجود، اردبیل به لحاظ تعداد اساتید ثبت نام کننده، بعد از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رتبه دوم قرار گرفت.

دادخواه، تعداد دانشجویان ثبت نام کننده دانشگاه در جشنواره قرآن و عترت را یک‌هزار و ۵۳۸ نفر عنوان کرد و گفت: تعداد ۳ هزار و ۹۷۳ نفر از ابتدای مهلت ثبت نام تاکنون در این جشنواره حضور خود را اعلام کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: در مجموع دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بعد از دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمانشاه و مشهد، به لحاظ تعداد ثبت نام کنندگان، رتبه سوم را از آن خود کرد که این آمار نشان از توجه و تاکید دانشگاهیان این دانشگاه نسبت به فعالیت‌های قرآنی و آموزه‌های دینی است و خدا را شاکر هستیم که دانشجویان این دانشگاه با قرآن انس و رابطه محکمی دارند.

دادخواه با اشاره به اینکه برای سومین سال متولی در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی شرکت می‌کنم، اظهار کرد: امسال در رشته مقاله نویسی، شانس خود را در مسابقات امتحان می‌کنم و فارغ از کسب نتیجه و رتبه آوری، هدف اصلی‌ام از حضور در این ماراتن قرآنی، ایجاد تشویق و رغبت در میان دانشجویان و کارکنان دانشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز از سعادت حضور در جشنواره بیست و سوم وزارت بهداشت بی‌نصیب نمانده و با ثبت نام در این رویداد بزرگ قرآنی، حضور خود در این رویداد بزرگ قرآنی- دانشگاهی را اعلام کرده است. همچنین علی دشتی مدیرفرهنگی دانشگاه همانند سال‌های گذشته با ثبت نام در جشنواره، حضور خود را در مسابقات اعلام کرده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر اینکه هر چه داریم به برکت قرآن است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات خود تاکید دارند که روی آوردن به فعالیت‌های قرآنی و حفظ قرآن و عمل به کتاب آسمانی، بهترین روش برای آشنایی و انس مردم با قرآن کریم است از این رو باید در پرتو این فرمایشات ارزشمند قدم برداریم و جامعه را به سمت و سوی قرآن هدایت کنیم.

دادخواه گفت: امید است تمامی شرکت کنندگان با آمادگی کامل گام به رقابتها بگذارند. هر چند کسب رتبه و مقام ملاک و هدف اصلی نیست. حضور و قدم نهادن در عرصه فعالیت‌های قرآنی توفیقی بزرگ است که نصیب شرکت‌کنندگان در این جشنواره شده است. خوشبختانه امسال طیف عظیمی از دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی در این رویداد قرآنی ثبت نام کرده‌اند که در تاریخ برگزاری این جشنواره بی‌سابقه بوده است.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.