شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

۴ درصد از ثبت نام کنندگان در جشنواره قرآن و عترت را اساتید واعضای هیات علمی تشکیل می‌دهند

آ‎غاز ثبت نام بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت

بیش از ۴ درصد از ثبت نام کنندگان بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی را اساتید و اعضای هیات علمی تشکیل می‌دهند که این رقم نسبت به سال گذشته رشد فزاینده‌ای داشته است.

به گزارش مفدا، بر اساس سامانه ثبت نام از بیست و سومین جشنواره قرآن وعترت وزارت بهداشت، بیش از ۱۹۰۰ نفر از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور امسال در بخش‌های مختلف این رویداد بزرگ قرآنی ثبت نام کرده‌اند که این رقم نسبت به ادوار گذشته افزایش یافته است.

همچنین تعداد کل کارمندان و مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در این جشنواره ثبت نام به عمل آورده‌اند ۳۷ هزار و ۳۹۶ نفر هستند که معادل ۵۹ درصد از شرکت‌کنندگان را تشکیل می‌دهند. همچنین ۲۴ هزار و ۲۱ دانشجوی علوم پزشکی با ورود در سامانه، نسبت به ثبت نام در جشنواره بیست و سوم اقدام کرده‌اند.

بر اساس اعلام مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت، جمع آوری آثار بخش‌های غیرحضوری بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تا اواخر تیرماه امسال اعلام شده است.

یکی از ویژگی‌های بارز برگزاری این جشنواره قرآنی که این دوره از جشنواره را نسبت به ادوار گذشته متمایز کرده است، استقبال فزاینده و چشمگیر اعضای هیات علمی، اساتید دانشگاه و روسای مراکز درمانی و بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین رؤسا ، معاونان فرهنگی و دانشجویی و مدیران فرهنگی این دانشگاه‌هاست که قطعا حضور این عزیزان به عنوان متولیان سلامت کشور در جشنواره قرآن و عترت، جدا از بحث برگزاری مسابقات و گرفتن رتبه، تاثیر  بسزایی در اعتباربخشی به جشنواره قرآن وعترت می‌گذارد و باعث می‌شود دانشجویان به عنوان آینده‌سازان نظام سلامت کشور، علاوه بر کسب علم و تحصیل در فضاهای دانشگاهی، با مشارکت در جشنواره‌ها و مسابقات قرآنی، با این کتاب آسمانی بیشتر انس بگیرند و یکی از اهداف اصلی مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در برگزاری منظم و همه ساله جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان، ایجاد انگیزه برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های قرآنی و جلوگیری از مهجوریت قرآن است که خوشبختانه در این امر مهم، مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت طی سال‌های گذشته توانسته است به اهداف مدنظر برسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.