یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵

دانشجویان خارجی کدام کشورها بیشترین آثار را به جشنواره سیمرغ ارائه کردند؟

نخستین اختتامیه نهمین جشنواره سیمرغ

در نخستین سال بین المللی شدن جشنواره سیمرغ ۹۳ کشور خارجی با ارسال آثاری در بخش‌های مختلف این رویداد بزرگ فرهنگی- دانشگاهی حضور دارند. بر اساس آمار، بیشترین آثار ارسالی از سوی دانشجویان هندی با ۱۱۹ اثر بوده است.

به گزارش مفدا، بعد از دانشجویان هندی که بیشترین سهم مشارکت در جشنواره بین‌المللی سیمرغ را به لحاظ بیشترین اثر داشتند، دانشجویان ایالات متحده آمریکا با ۸۰ اثر در رتبه دوم قرار گرفتند.

همچنین دانشجویان کشورهای اسپانیا، برزیل و فرانسه به ترتیب با ارایه ۷۶، ۶۷ و ۵۶ اثر به جشنواره بین‌المللی سیمرغ به ترتیب در جایگاه‌های سوم تا پنجم قرار گرفتند و آمار بیشترین دانشجویان مشارکت کننده در بزرگترین رویداد فرهنگی وزارت بهداشت را به خود اختصاص دادند.

بر اساس گزارش دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ، بیشترین آثار ارسالی به جشنواره به تفکیک نوع شرکت‌کنندگان دستگاه‌های دانشگاهی، مربوط به دانشجویان علوم پزشکی با ۳۷ هزار و ۹۲۲ اثر و سپس کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی با ۱۰ هزار و ۱۲۵ اثر است.

همچنین در این دوره از جشنواره، اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی با یک‌هزار و ۴۳۳ اثر و وزارت علوم با ۷۴۱ اثر ، دانشگاه آزاد با ۴۵۲ اثر و جامعه پزشکی با ۳۹۹ اثر در ردیف‌های بعدی جای گرفتند.

در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ بیشترین آثار ارایه شده از سوی دانشجویان به دبیرخانه جشنواره مربوط به رشته عکاسی از بخش هنرهای تجسمی با ۳۰ هزار و ۵۵۲ اثر است.

بیشترین سهم ارسالی آثار از سوی دانشجویان به جشنواره بین‌المللی سیمرغ امسال مربوط به رشته عکاسی ( بخش هنرهای تجسمی) بود.

بعد از بخش هنرهای تجسمی، بیشترین آثار ارایه شده از سوی دانشجویان به جشنواره سیمرغ مربوط به رشته شعرکلاسیک از بخش ادبی با ۲ هزار و ۵۱۲ اثر است.

همچنین امسال در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، یک‌هزار و ۴۲۵ اثر از سوی دانشجویان در بخش فیلم کوتاه به جشنواره ارایه شد. ضمن این که تعداد ۱۹۹ اثر در رشته خوانندگی پاپ و نیز ۲۳۸ اثر در رشته مجری‌گری از سوی دانشجویان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ طی روزهای ۱۴ تا۱۹ اردیبهشت ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود. در این دوره از جشنواره علاوه بر حضور دانشجویان داخلی از دستگاه‌های مختلف همچون وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد، دانشجویان از ۹۳ کشور خارجی آثار خود را به جشنواره ارایه دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.