یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳

نماینده مجلس:

نیازمند یک نهضت علمی در کشور هستیم

علی وقفچی

نماینده مردم شهرستان های زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز کشور به یک نهضت عملی نیاز دارد، گفت: بدون نگاه علمی و اهمیت قائل شدن به علم در برنامه ریزی ها، امکان رسیدن به اهداف ترسیم شده وجود ندارد.

به گزارش مفدا زنجان به نقل ازایرنا علی وقفچی روز پنجشنبه در جشنواره نشاط و امید به مناسبت هفته جوان به ضرورت تغییر رویکرد در عمل برای فراهم کردن زمینه حضور جوانان در اداره امور تاکید کرد و افزود: با نگاهی که اکنون در کشور وجود دارد، به طور قطع نمی توانیم از ظرفیت جوانان استفاده کنیم.
وقفچی با اشاره به حضور پر رنگ جوانان در صحنه هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: درآن دوران قریب به اتفاق جوانان جزو فرماندهان و اداره کنندگان جنگ بودند.
وی ادامه داد: امروز چه اتفاقی افتاده است که افراد ۷۰ و ۸۰ ساله در کشور عوامل اجرایی می شوند و جوانان به عنوان مشاوران آنان نقش آفرینی می کنند در حالی که این موضوع باید بر عکس باشد.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس به مشکلات پیش پای اشتغال جوانان در کشور اشاره کرد و افزود: واقعیت این است که امروز دیگر ظرفیتی در دولت برای کارمند کردن جمعیت جوان کشور نیست چرا که در همین شرایط موجود بیش از ۸۵درصد درآمد کشور صرف پرداخت حقوق کارمندان می شود.
وی به لزوم زمینه سازی دولت برای کارآفرینی جوانان تاکید کرد و گفت: رسالت جوانان امروز این است که خود با کارآفرینی برای دیگران هم شغل ایجاد کنند.
به گزارش ایرنا در جشنواره نشاط و امید از جوانان فعال و برتر استان در بخش ها و عرصه های مختلف تجلیل شد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.