شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲

افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم پزشکی لرستان؛

اکبر خسروی مقامِ اولِ جشنواره بین المللی سیمرغ را در رشته خط شکسته نستعلیق کسب کرد

اکبر خسروی

استاد اکبرخسروی هُنرمندِ برجسته خطِ شکسته کشور؛ مقامِ اولِ جشنواره بین المللی سیمُرغ را در رشته خط شکسته نستعلیق کسب و تندیس بلورینِ جشنواره را در تهران از آن خود کرد.

به گزارش مفدا لرستان، امروز ۱۵اردیبهشت ۹۶، اکبر خسروی از اساتید و هنرمندان برجسته خط شکسته کشور مقام اول جشنواره بین‌المللی سیمرغ را کسب کرد.

کارشناس فرهنگی معاونت فرهنگی دانشجویی تندیس بلورین این جشنواره را نیز از آن خود کرد.

نهمین دوره جشنواره بین المللی سیمرغ از روز جمعه، ۱۴ اردیبهشت ماه در پردیس تئاتر تهران با شور دانشجویی آغاز به کار کرد، این مرحله از جشنواره که به صورت یک هفته فرهنگی برگزار خواهد شد آثار راه‌یافته به مرحله پایانی در رشته‌های فیلم، تئاتر، هنرهای تجسمی، ادبی و هنری داوری خواهد شد و برگزیدگان در سه اختتامیه جداگانه جوایز خود را دریافت خواهند کرد.
گفتنی است از ۵۲ هزار و ۱۰۰ اثر تعداد کل آثار ارسالی جشنواره سیمرغ است و دانشگاه علوم پزشکی تبریز ؛ بیشترین مشارکت در جشنواره را از آن خود کرد.
 از میان این آثار، تعداد یک‌هزار و ۲۸ اثر از سوی دانشجویان خارجی بوده است. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کرمان به ترتیب با ۷۲۶ و ۶۴۷ نفر شرکت‌کننده به ترتیب به دانشگاه‌های دوم و سوم به لحاظ مشارکت در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ هستند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.