چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱

در اولین روز نشست معاونت های دانشجویی فرهنگی اعلام شد؛

پایگاه اطلاع رسانی مفدای دانشگاه علوم پزشکی گناباد در رتبه نخست مفداهای کشور قرار گرفت

مهدی معماری

مفدای دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ارزیابی شعب دانشگاهی مفداهای کشور با برتری در سنجش بیش از ۱۷۰ شاخص مختلف توانست رتبه اول مفداهای شعب دانشگاه های کشور را به خود اختصاص دهد.

به گزارش مفدا گناباد، مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت در اولین روز نشست معاونت های دانشجویی فرهنگی سراسر کشور با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع انگیزش در میان مدیران مسئول شعب دانشگاهی مفدا گفت: با همکاری مدیران دانشگاهی، شیوه‌نامه ارزیابی شعب دانشگاهی مفدا با بیش از ۱۷۰ شاخص مختلف تدوین شد و عملکرد این پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در بازه زمانی شش‌ماهه نخست سال ۹۶ ارزیابی شد که بر اساس آن دانشگاه‌های علوم پزشکی «گناباد»، «تبریز» و «رفسنجان» به ترتیب در رتبه‌های نخست قرار گرفتند و از این پس نیز این ارزیابی از ابتدای مهر تا شهریور هر سال صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به کمبود منابع انسانی متخصص و علاقمند در حوزه روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی گفت، همکاری دانشجویان با مفدا با هدف کمک به این حوزه صورت گرفت.  ساختار جدید مفدا تدوین شده و به زودی ابلاغ خواهد شد که بر اساس آن مدیران مفدا به مدیران مسئول تغییر نام خواهند یافت.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: از میان ۶۲ مدیر روابط‌عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی ۴۵ نفر دو شغله هستند و برای کمک به حوزه اطلاع‌رسانی ضرورت دارد در این زمینه چاره‌جویی شود. در این حوزه همچنین ۶۲ تن از دانشجویان علوم پزشکی به عنوان سردبیر با مفدا همکاری می‌کنند و بالغ بر ۷۰۰ دانشجو نیز به عنوان دبیران و خبرنگاران این پایگاه اطلاع‌رسانی ساماندهی شده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال ۹۶ استانداردهای حضور در شبکه‌های مجازی برای شعب دانشگاهی مفدا تعریف شد و بر اساس آن هر کدام از شعب دانشگاهی با نام آن دانشگاه در شبکه‌های مجازی کانال‌های اطلاع‌رسانی دایر کردند و بالغ بر ۷۰ هزار مخاطب فضای مجازی را به این کانال‌ها جذب کردند؛ این در حالی است که کانال‌های شبکه‌های مجازی در برخی از شعب دانشگاهی، بیش از تعداد دانشجویانشان عضو داشتند.

وی در پایان گفت: نظام‌نامه آموزشی فعالان رسانه‌ای مفدا تدوین شده و تا پایان خردادماه به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌شود که نحوه و کیفیت برگزاری دوره‌های آموزشی رسانه‌ای در دل این شیوه‌نامه دیده شده است؛ ضمن آنکه تا پایان سال جاری ۲۰ دوره آموزشی در مناطق آمایشی دهگانه و یک دوره آموزشی نیز به صورت کشوری برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.