چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

با هدف ایجاد انگیزه در دانشجویان در جشنواره قرآن وعترت شرکت کردم

ثبت نام دکتر آقازاده در جشنواره قرآن وعترت

دانشگاه علوم پزشکی تبریز از جمله دانشگاه‌هایی است که همواره در جشنواره‌های قرآنی وزارت بهداشت با شور و نشاط خاصی ظاهر می‌شود و دانشجویان این دانشگاه در طی چند سال گذشته در بخش‌های مختلف صاحب عناوین زیادی شده‌اند به گونه‌ای که سال گذشته در بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت به میزبانی شیراز، تبریز در مجموع مقام سومی این رخداد بزرگ قرآنی را از آن خود کرد.

محمد آقا زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت وگو با خبرنگار مفدا که برای نخستین بار امسال در مقام معاون دانشگاه در این رویداد قرآنی ثبت نام کرده‌است، هدف از حضورش در این جشنواره را ایجاد انگیزه در میان دانشجویان عنوان کرد و گفت: دانشجویان علوم پزشکی وقتی می‌بینند رئیس یا معاونان دانشگاه یا اساتید و اعضای هیات علمی و کارمندان نسبت به جشنواره قرآنی بی‌تفاوت نیستند و در بخش‌هایی از جشنواره ثبت نام می‌کنند‏، ناخودآگاه انگیزه و تمایل شان برای حضور در جشنواره تشدید می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشجویان به نسبت سالهای گذشته علاقه و انگیزه زیادی برای حضور در جشنواره قرآن و عترت پیدا کرده‌اند و از حالت تک بعدی خارج شده‌اند. حضور دانشجویان در جشنواره‌های فرهنگی و قرآن وعترت وزارت بهداشت به عنوان دو جشنواره اصلی این وزارتخانه خوشبختانه در دو- سه سال گذشته رونق خاصی به خود گرفته است در صورتی که در گذشته کمتر دانشجویان میل به حضور در این جشنواره‌ها می‌کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: خوشبختانه انس دانشجویان با قرآن و آمیزه‌های دینی از سال ۹۲ به بعد، شدت گرفته است و هر سال علاقه و میزان فعالیت‌ها ومشارکت‌های قرآنی دانشجویان به قرآن و آموزه‌های دینی بیشتر می‌شود اما اکنون می‌بینیم که کانون قرآن وعترت در دانشگاه‌های علوم پزشکی تقویت شده است و فعالیت‌های دانشجویان در این کانون‌ها پررنگ تر شده است.

وی برگزاری جشنواره قرآن و عترت به صورت منظم و مستمر را اقدامی ستودنی از سوی وزارت بهداشت عنوان کرد وگفت: وزارت بهداشت به عنوان بسترساز برگزاری این جشنواره به خوبی توانسته‌است در ۴ سال گذشته فعالیت‌های قرآنی دانشجویان علوم پزشکی را سامان بخشیده و آن را تقویت کند و برگزاری منظم جشنواره قرآن و عترت که هر سال به میزبانی یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود مبین آن است که به فعالیت‌های قرآنی و دینی در دانشگاه‌های علوم پزشکی اهمیت زیادی داده می‌شود که باید این مهم را مرهون تلاش‌های خستگی ناپذیر شخص وزیر بهداشت که فردی کاملا جهادی و همچنین دکتر محمد رضا فراهانی که از جامعه قرآنی است، دانست. احساس می‌کنم وزارت بهداشت تحول بزرگ و عمیقی در توسعه فعالیت‌های قرآنی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد کرده است و نه تنها دانشجویان‏، بلکه جامعه پزشکی اعم از اساتید، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه‌ها را نیز با این جشنواره قرآنی گره زده است.

آقا زاده گفت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تبریز جزو دانشگاه‌های فعال در حوزه قرآن و عترت است که با داشتن دانشجویانی توانمند در حوزه قرآنی، در چند سال اخیر توانسته است رتبه‌های خوبی در ماراتن قرآنی وزارت بهداشت کسب کند. کسب مقام سومی  این دانشگاه در جشنواره بیست و دوم گواهی این مدعاست که این دانشگاه در زمینه پرورش دانشجویان قرآنی، تلاش‌های مضاعفی از خود نشان داده است.

وی گفت: یکی از اهرم‌های انگیزشی برای ترغیب و تشویق دانشجویان علوم پزشکی به جشنواره قرآن و عترت و مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها، جدا از بحث فرهنگ‌سازی و آموزش، تشویق از سوی مسئولان و کارکنان دانشگاه‌ است که خوشبختانه در این چند سال اخیر، کارکنان، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  با ثبت نام در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، در بخش‌های مختلف شرکت کرده‌اند و فارغ از نتیجه‌گیری در مسابقات، سبب تحولات و تاثیرگذاری مثبتی در حوزه قرآن و عترت دانشگاه شده‌اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: امسال نیز تعداد کثیری از کارکنان، مسئولان و مدیران، اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای حضور در جشنواره قرآن وعترت بیست و سوم اقدام کرده‌اند و از طریق سامانه در این رویداد بزرگ قرآنی- دانشگاهی شرکت کرده‌اند.

آقا زاده، علت حضورش در جشنواره قرآن و عترت را تقویت انگیزه در میان دانشجویان و گرایش آنها به فعالیت‌های قرآنی دانست و گفت: فارغ از بحث مسابقه و نتیجه گیری، با خواندن کتاب‌های قرآنی، آگاهی و دانشم نسبت به اطلاعات قرآنی و مذهبی افزایش می‌یابد  و از خواندن این کتابها  لذت بردم از این رو امسال برای نخستین بار  در جشنواره قرآن و عترت ثبت نام کرده‌ام.

این مقام مسئول  گفت: خوشبختانه میزان استقبال و مشارکت دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی تبریز  در جشنواره‌های فرهنگی و قرآن و عترت وزارت بهداشت در چند سال اخیر، چشمگیر بوده است و امسال نیز طیف زیادی از دانشجویان، کارکنان، اعضای هیات علمی و اساتید این دانشگاه در جشنواره بیست و سوم ثبت نام کرده‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.