دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷

کمپین کشوری "نه به کیسه‌های پلاستیکی " در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

پاکسازی "قوری گول" همزمان با روز زمین پاک به همت گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز

کمپین کشوری " نه به کیسه های پلاستیکی " در روز جهانی زمین پاک، به همت اساتید و دانشجویان گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با دیگر دانشگاه‌های کشور برگزار شد.

به گزارش مفداتبریز ، همزمان با روز زمین پاک بیش از پنجاه دانشجوی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به همراه تعدادی از اساتید خود با هدف زدودن چهره ی اطراف تالاب قوری گل به این تالاب رفته و به جمع آوری زباله های اطراف آن پرداختند.

 دکتر دهقانزاده، مدیر گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مورد علت و اهداف برگزاری کمپین کشوری "نه به کیسه های پلاستیکی " به خبرنگار مفدا تبریز گفت : این کمپین زیست محیطی توسط دانشجویان و اساتید گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با حمایت انجمن علمی بهداشت محیط ایران برای آموزش و کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی و جلوگیری از دفع آنها در محیط انجام شده است.

وی افزود: دانشکده بهداشت در خصوص تامین وسیله نقلیه و هماهنگی های لازم همکاری نمودند توانستیم تا حد امکان و در فرصت محدود سواحل دریاچه قوریگول تبریز را پاکسازی کنیم.

شایان ذکر است این کمپین با استقبال پرشور اساتید و دانشجویان مهندسی بهداشت محیط مواجه شد .

قوری‌گل (به معنی تالاب خشک) در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز و در ۱۵ کیلومتری غرب شهربستان‌آباد درمجاورت روستای یوسف آباد قرار گرفته‌است . منابع تأمین‌کنندهٔ آب این تالاب از آب‌های جاری ناشی از برف و باران و تعدادی چشمه‌های زیرزمینی است که در کف آن جریان دارند.

با توجه به اهمیت زیست محیطی دریاچه قوریگل، این تالاب جزء تالابهای بین‌المللی ثبت شده درکنوانسیون رامسر می‌باشد. همچنین این تالاب به خاطر پذیرا بودن فصلی شماری از پرندگان حمایت شده مهاجر، حائز اهمیت ملی و بین‌المللی است. هم اکنون برنامه های حمایتی از این تالاب شامل حفاظت از منابع آب دریاچه و نیز ایجاد منطقه شکار ممنوع برای حفظ گونه های جانوری اطراف دریاچه می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.