دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸

معاون آموزشی دانشگاه:

مقدمات بین‌المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی همدان فراهم است

نشست صمیمی

معاون آموزشی دانشگاه گفت: مقدمات برای بین‌المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی همدان فراهم شده و در راستای جهانی شدن تلاش می‌کنیم.

 دکتر فرهاد فراهانی در نشست صمیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی با دانشجویان خارجی پردیس خودگردان شعبه بین‌الملل با بیان اینکه تعداد 127 رشته مقطع در دانشگاه وجود دارد، اظهار کرد: دانشجویان از هم‌اکنون برای تحصیل در مقاطع بالاتر برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی همدان از توسعه منطقه‌ای عبور کرده است و در کشور نیز به بسیاری شاخص‌ها دست یافتیم و به جهانی شدن دانشگاه می‌اندیشیم.

معاون آموزشی دانشگاه  از اعتباربخشی آموزشی خبر داد و افزود: مقدمات لازم برای بین‌المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام شده و تسهیلات  آموزشی و اداری در دانشگاه برای جلوگیری از سردرگمی دانشجویان در نظر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تحقق برنامه‌ها در ابعاد چند صد نفر دانشجوی بین‌الملل پذیرش می‌شود.

دکتر فراهانی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی همدان دارای مجوز رشته‌های NBBS است که در این زمینه دانشجویانی از هندوستان و پاکستان پذیرش شدند.

 وی از برگزاری مبسوط بزرگداشت حکیم بوعلی سینا در سال جاری خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این رویداد به جهانی شدن دانشگاه کمک کند.

معاون آموزشی دانشگاه  در خصوص تلاش برای افزایش رفاه روحی و جسمی توضیح داد و گفت: در حوزه دانشجویی فرهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی متعددی وجود دارد که دانشجویان پردیس بین‌الملل با تناسب علاقه خود می‌توانند در آنها فعالیت کنند و به تبادل فرهنگ و رشد بیشتر کمک کند.

دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز بر فراهم شدن بستر برای آرامش بیشتر و توجه به استعدادها تاکید کرد و گفت: اداره مشاوره برای رفع مشکلات تحصیلی دانشجویان تلاش می‌کند، همچنین امکانات ورزشی برای استفاده دانشجویان در تربیت‌بدنی دانشگاه فراهم شده است.

مدیر شعبه بین‌الملل(خودگردان) دانشگاه هدف از برگزاری این جلسه را آگاهی از مشکلات و مسائل دانشجویان و تلاش برای چاره‌اندیشی این موارد دانست.

دکتر محمدتقی صمدی با بیان اینکه 18 تبعه خارجی در دانشگاه علوم پزشکی همدان وجود دارد؛ به معرفی دانشجویان رشته‌های مختلف و کشورهای آنان پرداخت.

وی با قدردانی از پیشقدم بودن رییس دانشگاه در مسائل بین‌المللی، خدمات خوب انجام شده در این حوزه را یادآور شد و آرزو کرد خدماتی شایسته نام ایران در پردیس بین الملل دانشگاه ارائه شود.

در ادامه دانشجویان به بیان دیدگاهها و درخواستهای خود پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.