یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳

برای سومین سال متوالی؛

دانشگاه علوم پزشکی شیراز رتبه برتر در عرصه عفاف و حجاب را از آن خود کرد

عفاف و حجاب

در ارزیابی عملکرد ادارات استان فارس در حوزه عفاف و حجاب، دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شد برای سومین سال متوالی، با کسب نمره ۹۰ از مجموع ۱۰۰ امتیاز، رتبه برتر را از آن خود کند.

به گزارش مفدا شیراز، دبیر کمیته اخلاق و پوشش حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: این رتبه برای سومین سال متوالی و با کسب نمره ۹۰ از مجموع ۱۰۰ امتیاز به دست آمده است.

علی ریاستی افزود: در خصوص مهم ترین شاخص‌های ارزیابی عملکرد اداره‌های استانی در حوزه عفاف و حجاب، می‌توان به فعالیت‌های فرهنگی و هنری با موضوع عفاف و حجاب شامل برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و مد و لباس، استفاده از روش‌های خلاقانه همچون ارسال پیامک با موضوع عفاف و حجاب به کمک سیستم پیام اتوماسیون اداری، ارایه مشاوره اخلاقی، خانوادگی و دینی با محوریت عفاف و حجاب، برگزاری نشست‌های ستاد صیانت و کمیته‌های تخصصی، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های آموزشی و جلسات هم‌اندیشی با رویکرد عفاف و حجاب، تولید یا حمایت از آثار علمی، فرهنگی و هنری و فضاسازی و تبلیغات محیطی اشاره کرد که به کمک کمیته اخلاق و پوشش حرفه‌ای دانشگاه به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: در همین راستا، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با برگزاری نمایشگاه‌های ثابت و گردشی مد و لباس در دانشکده‌ها، خوابگاه ها و مراکز درمانی، ارسال پیام‌ در سیستم پیام اتوماسیون و سامانه پیامکی کمیته اخلاق و پوشش حرفه ای که با استقبال گسترده همکاران درسطح استان فارس مواجه شد. برگزاری مسابقه آنلاین بر اساس کتابچه "نقطه سرخط" برای کارکنان و مسابقه پیامکی "بیداری" برای دانشجویان، تدوین فرایندهای قانونی و اجرایی برای نهادینه شدن ضوابط پوشش و اخلاق حرفه‌ای و کنترل برخوردهای سلیقه‌ای در بین دانشجویان و کارکنان، تلاش کرده تا استانداردهای پوشش حرفه ای و اخلاق را معرفی و نهادینه کند.

دبیر کمیته اخلاق و پوشش حرفه‌ای دانشگاه، به کارگیری مشاوران مجرب شیراز برای ارایه مشاوره به دانشجویان در حوزه عفاف و حجاب را از دیگر اقدامات در این حوزه اعلام کرد که نتایج بسیار مثبتی را در پی داشته است.

وی افزود: کمیته اخلاق و پوشش حرفه‌ای با برگزاری همایش‌ها،‌ دوره های ضمن خدمت و نشست های تخصصی با حضور سخنرانان و کارشناسان مجرب کشور برای استادان، دانشجویان و کارکنان، برگزاری نشست ها و تولید محتوا با هدف نهادینه سازی چرایی لزوم رعایت پوشش حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همانند سایر دانشگاه های طراز اول دنیا، در این راستا اقدامات ارزشمندی کرده است.

تدوین و چاپ کتابچه تخصصی "رسم زیبایی" و توزیع در سطح استان، تولید نماهنگ تخصصی ضوابط پوشش در دانشگاه‌های دنیا، حمایت از طراحی مانتوهای شیک و متعارف و تولید اسلایدشو و نماهنگ های تصویری با موضوع عفاف و حجاب برای پخش در سالن های دانشگاه و مراکز درمانی، نصب تابلوهای نمایشگاهی "حریم ریحانه" در ساختمان مرکزی، خوابگاه ها و دانشکده ها به صورت گردشی و راه اندازی وب‌سایت "بیداری" برای ارایه محتوای فرهنگی به صورت موثر و غیر مستقیم به نشانی bidari.sums.ac.ir، دیگر مواردی بود که دبیر کمیته اخلاق و پوشش حرفه ای دانشگاه به عنوان اقدامات کمیته اخلاق و پوشش حرفه ای دانشگاه معرفی کرد و در کسب این رتبه برای سومین سال، موثر دانست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.