یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵

شرایط پرداخت بن کتاب و شعار نمایشگاه کتاب ۹۷ مشخص شد

برگزاری نمایشگاه کتاب ایران

شرایط پرداخت بن کتاب سی و یکمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اعلام شد. این نمایشگاه که از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود هر ساله به منظور حمایت از دانشجویان و طلاب، کمک به جامعه‌ی علمی کشور و ترویج کتاب و کتابخوانی بن تخفیف خرید کتاب به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد.

به گزارش مفدا، در این دوره از نمایشگاه برای دانشجویان و طلاب مبلغ صد هزار تومان بن خرید کتاب تخصیص داده شده است که ۶۰ درصد آن (معادل ۶۰ هزار تومان) از سوی دانشجو و ۴۰ درصد آن ( معادل ۴۰ هزار تومان) را معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت خواهد کرد.

این بن تخفیف برای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و حوزه‌ها مبلغ دویست هزار تومان در نظر گرفته شده که ۷۰ درصد آن از سوی اساتید و ۳۰ درصد آن از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین خواهد شد.

این معاونت علاوه بر حمایت از اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌ها، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و با تخفیف حداکثر ۲۵ درصد از دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و پژوهشی و کتابخانه‌ها نیز حمایت خواهد کرد.

نخبگان و اصحاب فرهنگی که به تائید اداره کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها رسیده باشند نیز می‌توانند بن تخفیف خرید کتاب یک میلیون تومانی و با تخفیف ۲۰ درصدی تهیه کنند.

گروه دیگری که طبق این اطلاعیه از بن تخفیف خرید کتاب بهره‌مند می‌شوند، اهالی قلم هستند. این گروه می‌توانند تا سقف دویست و پنجاه هزار تومان و با تخفیف ۱۰۰ درصدی از سی و یکمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب، اقدام به خرید کتاب کنند.

این معاونت همینطور شعار این دوره از نمایشگاه را اعلام کرد؛ سخنگوی سی و یکمین دوره از نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت پس از انتشار فراخوان منتشر شده برای دعوت کردم به انتخاب شعار این دوره از نمایشگاه کتاب، ۳۰ شعار منتخب به رای گذاشته شد و از میان آنها شعار «نه به کتاب نخواندن» انتخاب شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.