چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱

درخشش دانشجویان هنرمند دانشگاه علوم پزشکی کرمان

راه یابی 14 اثر دانشجویان دانشگاه به مرحله کشوری نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت

جشنواره

دانشجویان هنرمند دانشگاه با حضور در نهمین جشنواره بین المللی "سیمرغ " وزارت بهداشت توانستند در عملکردی کم سابقه، در تمامی رشته ها حائز رتبه شوند

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه، نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با شعار "سالم زیستن یک هنر است" نام گذاری شده بود که تمامی دانشجویان وزارت بهداشت و درمان و وزارت علوم مجوز حضور در این جشنواره را داشتند.

ثبت نام و ثبت اثر در جشنواره سیمرغ از آبان الی بهمن 95 کلید خورد، همچنین اساتید و کارکنان وزارت بهداشت نیز می توانستند در این جشنواره ثبت اثر کنند.

 بعد از ثبت 861اثر در مرحله دانشگاهی و پس از داوری آثار 14اثر به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

 برای اولین مرتبه در سطح دانشگاه، دانشجویان این دانشگاه موفق شدند در جشنواره نهم در تمامی بخش های جشنواره بخش ادبی، تئاتر، فیلم، موسیقی و هنرهای تجسمی برگزیده شوند.

 حضور دانشجویان در این جشنواره بسیار چشم گیر بود به طوری که در جشنواره هشتم 42نفر از دانشجویان مشارکت کردند که این تعداد در جشنواره نهم به 157 نفر رسید که رشد 4برابری را نشان می دهد.

 گفتنی است با راهیابی 14اثر از آثار دانشجویان دانشگاه به مرحله کشوری رتبه دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از رتبه 64 به رتبه 19 ارتقاء پیدا کرد که جهش قابل ملاحضه ای است.

 دستیابی به این جایگاه جز با برنامه ریزی مسئولین فرهنگی دانشگاه، علاقه و تلاش دانشجویان میسر نمی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.