دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹

به مناسبت حلول ماه رجب المرجب

سلام بر بهار مناجات و بندگی

ماه رجب

سلام بر ماه رجب ، ماه پیوند بندگان با معبود مهربان ، ماه بارش باران مهر و محبت الهی ، ماه رسیدن به سرمنزل مقصود

ماهی که چون اسمش می آید ندای «این الرّجبیون» در دلمان زنده شود.

فرصتی بی نظیر برای اندوختن نور و بازگشت به آرامش آغوش خدای مهربان.

رسول خدا(ص) درباره اش فرمود:

«خداوند متعال ، در آسمان هفتم، فرشته ای گماشته است که به آن ، «داعی» می گویند و چون ماه رجب فرا رسد ، آن فرشته ، هر شبِ آن ماه را تا صبح، ندا می دهد : «خوشا بر ذاکران، خوشا بر طاعت کنندگان!» . خداوند متعال نیز می فرماید : «من ، همنشین کسی هستم که با من ، همنشین باشد و مطیع کسی هستم که اطاعتم کند و آمرزنده کسی هستم که از من ، آمرزش بخواهد . ماه، ماه من است و بنده، بنده من و رحمت، رحمت من. هر که مرا در این ماه بخوانَد ، پاسخش می گویم و هر که از من [چیزی ]بخواهد، عطایش می کنم و هر که از من هدایت جوید ، راه نمایش باشم . این ماه را رشته ای بین خودم و بندگانم قرار داده ام. هر کس به این رشته (ریسمان) چنگ زند، به من می رسد»

رجب ماه انس شب زنده داران همیشه بیدار با محبوب و معبود بی همتا است.

ماه رجب ، از ماه های بزرگی است که طلوع سه امام معصوم ، امام علی علیه السلام ، امام محمد باقر علیه السلام و امام جواد علیه السلام را در آن شاهد هستیم. و شروع بزرگترین جنبش تاریخ بشری ، یعنی برانگیخته شدن پیام آور مهر و محبت ، محمد مصطفی صلی الله علیه و آله برای هدایت و سعادت انسانها ، در آن اتفاق افتاده است.

از جمله فضیلت های ماه رجب آن است که ایام البیض در آن واقع شده ، یعنی روز سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم و اعتکاف برای خدا و روزه داری که در آموزه های دینی بر آن تأکید و سفارش شده است.

جهت اطلاع از اعمال ماه مبارک رجب اینجا کلیک نمایید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.