دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳

به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی

هر هفته یک کتاب جهت مطالعه به دانشگاهیان معرفی می شود

کتاب

این برنامه خوب فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی کتاب های مناسب، از روز 26 اسفند با معرفی 5 کتاب برای مطالعه در ایام تعطیلات نوروز آغاز شده است.

بنابه گزارش مفدا شیراز، در اولین روز هر هفته، یک کتاب بصورت اینفوگرافی جهت مطالعه به دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز معرفی می گردد.

مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: از آخرین شنبه سال 96 برنامهء فرهنگی معرفی کتاب در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اجراء می گردد.

حجت الاسلام علی اصغر دیمی ادامه داد: بر اساس این برنامه که کارشناسی و هماهنگی آن چند هفته طول کشید، در اولین روز هر هفته یک کتاب بصورت پوستر اینفوگرافی به مخاطبین معرفی  می گردد تا آن را در برنامه مطالعه خود قرار دهند.

وی، ترویج فرهنگ کتابخوانی را یکی از اهداف اصلی این برنامه معرفی نمود و گفت: بر اساس آمار و مستندات موجود، سرانه کتابخوانی در کشور ما بسیار پایین بوده و یکی از دلائل این نقصان را شاید بتوان عدم شناخت عمومی از کتاب های خوب و تردید در انتخاب کتاب های مناسب دانست.

دیمی اظهار داشت: در این برنامه تلاش نموده ایم تا هر سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان را مد نظر داشته و کتاب هایی را که معرفی می کنیم مناسب شرایط همه این گروه ها و حتی خانواده های آنان باشد.

این مدیر فرهنگی با اشاره به این موضوع که برنامه معرفی کتاب، حداقل تا پایان سال 97 ادامه خواهد داشت، ادامه داد: سعی نموده ایم تا در انتخاب کتاب ها موضوعات مناسبتی را نیز در نظر بگیریم تا اگر در یک روز خاص، مناسبتی ملی و یا مذهبی وجود داشت، در آن هفته، کتابی را با همین موضوع به حضور دانشگاهیان معرفی نمائیم.

او گفت: معرفی کتاب ها بصورت پوستر و نیز از طریق کانال های فضای مجازی دانشگاه صورت خواهد گرفت.

این برنامه خوب فرهنگی از روز 26 اسفند با معرفی 5 کتاب برای مطالعه در ایام تعطیلات نوروز آغاز شده است.

گلستان سعدی، جانستان کابلستان، بینوایان، مارک و پلو و کتاب هزار و یک شب، 5 کتابی هستند که برای استفاده دانشگاهیان در طول تعطیلات نوروز 97 از سوی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه معرفی شده اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.