شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳

در آستانه آغاز سال نو

پیام نوروزی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر شد

دکتر کوروش عزیزی

در آخرین ساعات سال ۹۶، دکتر کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خطاب به کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پیام تبریک سال نو را منتشر نمود:

بسم رب الخالق الربیع

به نام او که زمین را مدور آفرید و فصل ها را پدید آورد و در گردش هر فصل حکمتی قرار داد و بر هر حکمتی هزاران پند برای آدمی آورد.

شاید یکی از والاترین حکمت ها و پندهایی که خداوند در گردش فصل های سال قرار داده، این باشد که هر چیز دنیوی و متعلق به دنیا در گذر است و هیچ چیزی برای ماندن و بقاء وجود ندارد به جز آن تاثیری که در مدت حضور بر محیط خود داشته ایم، و پند دیگری که بر ما می دهد این است که به آنچه ماندنی نیست دل نبندیم.

پائیز زرد و نارنجی با تمام زیبایی های خود آمد و رفت و زمستان نیز با همه ویژگی های خود، آخرین ساعات حضورش را می گذراند و در پی آن بهاری زیبا و دیدنی خواهد آمد که آن نیز نخواهد ماند و جایش را به تابستان گرم و خاطره انگیز خواهد داد.

آنچه که از این آمد و شدها می ماند، خاطرات خوبیست که در ذهن ها به جای گذاشته می شود و تاثیریست که بر دنیای خود و دیگران می نهیم.

سال ۹۶ نیز مانند هر سال دیگری، سرشار بود از تلخی ها و شیرینی ها: حریق و غرق شدن کشتی سانچی و سقوط هواپیمای تهران-یاسوج شاید از تلخ ترین حوادث سال ۹۶ بودند که هرگز از یاد نخواهیم برد.

در آستانه آغاز سال نو از خدایی که سرشار از خوبی، گذشت و مهر است عاجزانه می خواهیم تا سال پیش رو، سال ۱۳۹۷ سالی سرشار از خوبی و اتفاقات زیبا باشد و دیگر هرگز در این کشور خوبان و مومنین شاهد حوادثی این چنینی نباشیم، از خدای الرحمن بخواهیم که چشم هیچ طفلی برای مرگ پدری گریان نشود، هیچ پدری شرمنده خانواده نشود، هیچ مادری چشم انتظار عزیزانش نماند و پروردگار توانمند، برکت و فراوانی را در سال آینده بر کشور ما ارزانی دارد و انشاالله شاهد رفع گرفتاری ها و تنگناهای موجود باشیم.

برای صلح و آرامش جهانی دعا کنیم و آرزو کنیم که با آغاز سال نوی خورشیدی، خورشید آرامش و عافیت بر تمامی دنیا تابش خود را آغاز نماید.

از همین امروز از خدای خویش قدرت و توان، مسئلت کنیم تا بتوانیم سال پیش رو را با جدیت بیشتر و تلاش مضاعف به سالی پر بار و البته با برنامه برای خود و دیگران آغاز نمائیم.

در یک کلام، پیشاپیش سال نو را به همه شما دانشگاهیان عزیز، اعم از کارکنان، اساتید و دانشجویان محترم تبریک گفته و بهترین ها را برای شما آرزو می کنم.

خداوند در سال ۱۳۹۷ فرد فرد شما و خانواده های گرامی شما را در پناه خویش حفظ نماید.

بهارتان نیکو باد، سال نو بر شما مبارک

دکتر کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.