شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸

نمایشگاه کتاب لایپزیک برندگانش را شناخت

نمایشگاه کتاب لایپزیک

استر کینسکی، کارل اشلوگل-سابینه اشتور و یوری دورکِت به عنوان برندگان بخش داستان، غیرداستانی/ مقاله و ترجمه نمایشگاه بین‌المللی کتاب لایپزیک معرفی شدند.

به گزارش مفدا به نقل از ایبنا، نمایشگاه بین‌المللی کتاب لایپزیک (۱۵ مارس) افتتاح شد و در همان نخستین ساعات افتتاح خود برندگان سیزدهمین جایزه  نمایشگاه کتاب لایپزیک را معرفی کرد. 

‎استر کینسکی، نویسنده ۵۳ ساله آلمانی با آخرین کتاب خود با عنوان «دشت: رمان اراضی» موفق به کسب جایزه ۲۰ هزار یورویی نمایشگاه در بخش داستانی شد. ‎کتاب «قرن شوروی: باستان‌شناسی جهان منحط» نوشته کارل اشلوگل جایزه بخش غیرداستانی/ مقاله را دریافت کرد و جایزه بخش ترجمه نیز به سابینه اشتور و یوری دورکِت برای ترجمه کتاب از «مدرسه شبانه‌روزی» رسید.

گروه داوران امسال به ریاست کریستینا میت-سینکه از میان ۴۰۰ اثر، این سه کتاب را به‌عنوان برنده انتخاب کردند. جایزه نمایشگاه کتاب لایپزیک از سال ۲۰۰۵ پایه گذاری شده و ارزش مادی آن در مجموع ۶۰ هزار یورو است.

‎نمایشگاه کتاب لایپزیگ امسال که از دیروز شروع به کار کرده به مدت چهار روز (۱۸ مارس) کتاب دوستان از سراسرجهان را گردهم خواهد آورد. در این دوره که کشور رومانی مهمان افتخاری آن است، دو هزار و پانصد ناشر از ۴۲ کشور جهان جدیدترین آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت.

‎نمایشگاه کتاب ‎لایپزیگ آلمان که از سال ۱۶۳۲ میلادی برپا می‌شود یکی از رویدادهای ادبی مهم آلمان و اروپا به حساب می‌آید. هدف اصلی این نمایشگاه تبلیغ کتاب است و کتاب‌های جدید اغلب برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه می‌شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.