شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸

با حضور فعالان حوزه سلامت ؛

اولین مجمع سلامت شهرستان مراغه برگزار شد

همایش

کانون سلامت باهدف ایجاد سلامت پایدار در محلات کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش مفدا مراغه: مدیرکل مولفه های اجتماعی وزارت بهداشت و درمان در مراغه گفت : مشارکت دادن مردم برای رسیدن به سلامت پایدار از اهداف ایجاد این کانون ها در محلات بیان کرد .

محمد مهدی گلمکانی دراولین مجمع سلامت مراغه افزود : این کانون ها در 354 محله شهر تهران ایجاده شده است .

وی ، اضافه کرد : سال آینده کانون های سلامت در 15 درصد محلات در مراکز استانها ، شهر ستانها وروستا ها ایجاد می شود .

مدیرکل مولفه های اجتماعی وزارت بهداشت و درمان افزود : در این کانون ها ارتقای سلامت ، توانمندی سازی جامعه ، فعالیت ها آموزش ها و اجرای طرح ها سلامت از سوی خود مردم اجرا می شود .

گلمکانی افزود : با مشارکت مردم درموضوع سلامت در این کانون ها شاخصهای سلامت افزایش یافته و امید به زندگی و هزینه های سلامت کاهش می یابد .

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در این جلسه از اجرای موفق طرح ملی ایراپن در مراغه خبرداد .

دکتر جنتی با بیان اینکه این طرح بصورت پایلوت کشور در چها شهر کشور اجرا می شود افزود : دانشکده علوم پزشکی مراغه با تحات پوشش قرار دادن 130 هزار نفر از جمعیت شهرستان رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است .

 وی افزود : در راستای تونسعه زیرساخت های سلامت در مراغه نیز 84 هزار متر مربع فضای بهداشتی و درمانی در این شهرستان در حال ساخت است .

.   

 گفتنی ست این مجمع با حضور مدیر کل مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت وزارت بهداشت، دادستان، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه، مدیران استانی و روسای ادارات شهرستانی، خیرین سلامت ، سازمان های مردم نهاد و فعالان حوزه سلامت با اهدای تندیس مجمع تجلیل شد.

در حاشیه این همایش معاونت های دانشکده علوم پزشکی مراغه و سازمان های مردم نهاد با برپایی غرفه دستاوردهای خود را در حوزه سلامت را به نمایش گذاشتند.

شهرستان مراغه با 262 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان شرقی واقع است

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.