شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۸

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

۱۵ کانون فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فعالیت می‌کنند

مهندس محمدی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به فعالیت ۱۵ کانون فرهنگی در این دانشگاه گفت: کانون‌های هلال احمر، قرآن و عترت، علم و مهر، شعر وادب، اخلاق حرفه‌ای، نجوم، کانون جهادی، تئاتر، موسیقی، فیلم و عکس، گردشگری، هنرهای تجسمی، کتابداری، سفیران سلامت، نماز و نیایش در این دانشگاه در حوزه‌های مربوط مبادرت به فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  در گفت وگو با خبرنگار مفدا با اشاره به فعالیت ۱۵ کانون فرهنگی در این دانشگاه گفت: کانون‌های هلال احمر، قرآن و عترت، علم و مهر، شعر وادب، اخلاق حرفه‌ای، نجوم، کانون جهادی، تئاتر، موسیقی، فیلم و عکس، گردشگری، هنرهای تجسمی، کتابداری، سفیران سلامت، نماز و نیایش در این دانشگاه در حوزه‌های مربوط مبادرت به فعالیت می‌کنند.

مهندس محمد مهدی محمدی اظهار داشت: این کانونها که دارای مجوز فعالیت در دانشگاه هستند، در حوزه‌های مختلف فرهنگی مشغول به فعالیت هستند و نحوه فعالیت‌این کانون‌ها بر اساس آیین‌نامه‌های مربوطه در اختیار اعضای کانون‌ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به وجود ۴ تشکل دانشجویی در این دانشگاه گفت: بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، جامعه اسلامی و هیات منتظران چهار تشکلی است که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فعالیت‌های خود را در ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی انجام می‌دهند.

محمدی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی در این دانشگاه مورد حمایت قرار می‌گیرند، گفت: دانشجویان بسیجی باید  در عرصه علمی سرآمد باشند و از پتانسیل بسیجی بودن و مراتب بالای علمی برای تأثیرگذاری بر سایر دانشجویان استفاده کنند.

وی گفت: دانشجویان با فعالیت در تشکل‌ها می‌توانند استعدادهای خود را در زمینه‌های مختلف بروز دهند و شکوفا کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به وجود ۱۱ نشریه فعال دانشجویی با مجوز انتشار در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: نشریاتی از جمله نشریه ۱۸ تیر، ضربان، دیدبان، ارغنون، تلخندون، ژرمانیکا ( نام قدیم بوشهر)، تلگنر، نشریه صوتی رادیودریا، شهرسبز، پایش از جمله نشریاتی است که در دانشگاه انتشار می‌یابد. البته دو نشریه به نام‌های سوره و سلام مجوزهای لازم برای انتشار را گرفته‌اند و در تدارک مقدمات لازم برای انتشار آنها هستیم.

محمدی به فعالیت انجمن‌های علمی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: انجمن علمی پزشکی مستقر در دانشکده پزشکی، انجمن علمی داندانپزشکی، انجمن علمی کتابداری، انجمن تکنولوژی جراحی یا اتاق عمل، علوم ازمایشگاهی، هماتولوژی ( خون‌شناسی)، انجمن علمی بهداشت محیط، طلوع سلامت از جمله انجمن‌های فعال در این دانشگاه هستند. این انجمنها که حدود ۱۰ انجمن هستند همگی ثبت شده و دارای مشخصات و شناسنامه‌های لازم هستند.

وی با اشاره به حضور فعال اعضای شوراهای صنفی در خوابگاه‌ها و دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شوراهای صنفی در خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها به عنوان نمایندگان دانشجویان، در زمینه مسائل و مطالبات صنفی، رفاهی، تغذیه، خوابگاه‌ها، آموزش و... فعالیت می‌کنند.

وی گفت: برای هر ۷ خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، یک شورای صنفی متشکل از حداقل ۵ عضو وجود دارد که مشکلات و مسائل مربوط به حوزه رفاهی، صنفی و آموزشی دانشجویان را پیگیری می کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به وجود ۵ دانشکده در این دانشگاه گفت: دانشکده دندانپزشکی، تعذیه و بهداشت، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و دانشکده پزشکی ۵ دانشکده‌ای این دانشگاه است که هر کدام از دانشکده‌ها یک شورای صنفی جداگانه دارند که بیشتر در حوزه آموزش پیگیر مطالبات دانشجویان هستند.

مهندس محمدی با اشاره به تحصیل ۲۳۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از این تعداد ۱۱۴۱ نفر خوابگاهی هستند. ضمن اینکه ۷ خوابگاه دانشجویی متشکل از سه خوابگاه ملکی و ۴ خوابگاه استیجاری کار اسکان این تعداد از دانشجویان را برعهده دارد که وضعیت اجاره‌بهای خوابگاه های استیجاری بدین صورت است که ۴۰ درصد از اجاره‌بها را دانشجویان والباقی را دانشگاه می‌پردازد.

وی با ذکر نمونه‌هایی از مشارکت دانشجویان در امور دانشجویی گفت: تلاش ما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر این اصل استوار است تا فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با مشارکت کامل دانشجویان در تشکل‌ها و کانون‌ها در چارچوب قانون صورت گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.