شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹

یادداشت دبیر برگزاری سومین هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تبیین چرایی برگزاری این هفته

راستی تبریز

افراد درگیر با سومین رویداد هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی‌ تبریز حتما بخوانند .

با ارائه گزارش هفته فرهنگی‌ به مدیر کل اداره فرهنگی وزارت بهداشت ، آقای دکتر لله گانی ، میتوان گفت که سومین هفته فرهنگی‌ دانشگاه علوم‌ پزشکی تبریز به پایان رسید . تحسین دکتر لله گانی و توصیه هایش ، تا حدودی خستگی ها را زدود . هرچند در طی این مدت که گاهی حتی بیست ساعت در روز برای هفته کار میکردم ، با واقعیاتی آشنا شدم که دیدگاهم درخصوص دانشگاه را تغییر داد . واقعیاتی که فعلا بنا بر مصلحت ، در سینه ام نگه میدارم .
این دو هفته را صبر کردم تا بازخورد های هفته فرهنگی‌ را در جامعه دانشگاهی ببینم و نظرات مختلف را بشنوم . در این یادداشت و نیز در آینده به زوایا پرداخته و به برخی شبهات ، با رعایت انصاف و اخلاق ، به شکل محترمانه ای پاسخ خواهم داد .
هیچ‌ رویدادی بی نقص نیست و بابت قصورات و نواقص از جامعه محترم دانشگاهی عذرخواهی میکنم .این مدت کمی تحقیق کردم . در کل دانشگاه های کشور چنین رویدادی نیافتم که یک هفته همه ی سلیقه ها را در بر بگیرد . علایق مختلف دانشجویان را لحاظ کند . از آموزش زبان انگلیسی و عکاسی و ساخت انیمیشن گرفته تا ساخت نمد ! از نمایشگاه خیریه به نفع زنان سرپرست خانوار گرفته تا نمایشگاه کتاب برای دانشجو . از نشست مهدویت‌ بچه های مذهبی گرفته تا پخت نان محلی و اردوهای تفریحی.

هنر هفته فرهنگی این است که یک‌ هفته در سال را برای دانشجو کنار میگذارد تا لذت ببرد . این است که شیعه و سنی را فارغ از جناح بندی سیاسی ، جمع نموده و دغدغه دانشجو را پاسخ میدهد .

هفته فرهنگی‌ "مبتذل" نیست و هیچگاه به سمت ابتذال نرفته است و روز به روز به اهداف خود در راستای آفریدن جوی فرهنگی و فضای سالم رقابت و فعالیت برای کانونها و جذب مخاطب پیشرفت کرده است!!

هفته فرهنگی بیت المال را هدر نمی دهد . بلکه فعالیت هایی را که هر کانون ، رسالت بر برگزاری شان دارد ، در یک‌ هفته متمرکز میکند تا نمود و جلوه بهتری داشته و قابل استفاده تر باشد . در واقع نوعی تسهیل کننده است و هزینه اضافی بر سیستم تحمیل نمیکند .

هفته فرهنگی‌ شادی بخش و نشاط آفرین است .‌ در دو روز متوالی ، بیش از پانصد مخاطب را به تالار شایانمهر کشانده و لبخند بر لبان شان مینشاند .

هفته فرهنگی محتوا دارد . سخنرانانی چون امام جمعه محبوب شهر آیت الله آل هاشم ، دکتر شاهین فرهنگ و ... دارد که مخاطب را برای شنیدن حرف هایشان پای صندلی میخ کوب میکنند.

بگذارید قضاوت را به نگاه تیزبین و دل های صادق جامعه دانشگاهی محول کنیم‌.

حمید راستی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.