شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۲

سالانه 30 هزار میلیارد ریال صرف بیماران سرطانی می‌شود

semnan

معاون درمان وزارت بهداشت: طرح های اجرایی بهداشت و درمان در استان سمنان حکایت از نگاه درست و آگاهی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی این استان از حوزه های بهداشتی و درمانی مورد نیاز سمنان است.

سمنان - ایرنا - معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه به طور مستقیم 30 هزار میلیارد ریال صرف درمان بیماران سرطانی در کشور می‌شود.

به گزارش ایرنا، قاسم جان‌بابایی روز جمعه در حاشیه افتتاح پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان کوثر سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود : این مقدار اعتبار از سوی دولت و سامانه های تکمیلی هزینه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد : 145 مرکز درمانی سرطان نوع یک در کشور داریم که خدمات سطح یک و بالغ بر 30 مرکز نوع 2 داریم که خدمات جامعی مانند شیمی درمانی، رادیوتراپی جراحی تومور و تشخیص زودرس سرطان ارایه می کنند و حدود 15 مرکز پیشرفته تر دارای امکانات تشخیص هستند.

وی با بیان این که در سال حدود 100 هزار بیمار جدید سرطانی داریم، خاطرنشان کرد : پیش بینی می شود در سال 2030 این تعداد بیماران در ایران به بیش از 150 هزار مورد در سال برسد.

جان بابایی، عامل اصلی افزایش سرطان را افزایش سن جمعیت دانست و گفت : هرچه میانگین سن و امید به زندگی در جامعه ای بیشتر شود، امکان افزایش سرطان در افراد وجود دارد، در ژاپن که کشوری پیر محسوب می شود، از هر 2 نفر یک نفر به سرطان دچار است.

وی یادآور شد : بیشتر داروهای سرطانی وارداتی است، ولی در 2 سال گذشته تعداد زیادی داروهای سرطانی در کشور تولید می شود، اکنون داروهای اساسی درمان سرطان با کمک دولت و همکاری شرکت های دارویی درحال ساخت درون کشور است.

معاون وزارت بهداشت تاکید کرد : جبران عقب ماندگی پرداخت بیمه ها به وزارت بهداشت، بزرگترین کمک به رفع نگرانی های درمانی این وزارتخانه خواهد بود.

جان بابایی درباره بودجه 97 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیان کرد: بودجه فعلی در نظرگرفته شده برای وزارت بهداشت فقط برای حقوق و امور جاری این وزارتخانه کفاف می دهد، تمام امید این است که با تخصیص یک درصد ارزش افزوده و 10 درصد اعتبار از هدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت، به تحقق هدفگذاری های این وزارتخانه به ویژه در طرح تحول سلامت کمک شود.

به گفته وی مجلس شورای اسلامی باید در این زمینه بیشتر کمک کند.

وی با اشاره به ساخت مرکز سوانح و سوختگی در مجموعه درمانی کوثر سمنان، از سرعت ساخت و پیشرفت این طرح ابراز رضایت کرد و گفت: این طرخ با توجه به آغاز ساخت، اکنون حدود 50 درصد پیشرفت دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد : مرکز سوانح و سوختگی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان طرح بزرگی است و بخشی از اعتبار طرح مربوط به سفر رییس جمهوری است که باید تامین شود و بخشی بر عهده وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به هزینه سنگین تجهی زمراکز سوانح و سوختگی که 2 برابر هزینه ساخت آن است، خاطرنشان کرد: تجهیز کامل مراکز سوانح و سوختگی هزینه سنگینی دارد که در سمنان این امر بر عهده وزارت بهداشت است.

جان بابایی ادامه داد : تجهیز هر اتاق مرکز سوانح و سوختگی بیش از 20 میلیارد ریال هزینه دارد که وزارت بهداشت به طور کامل در استان سمنان آن را پرداخت می کند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به پیش بینی افتتاح مرکز سوانح و سوختگی سمنان در سال 1397، بیان داشت : از نظر اخلاقی وزارت بهداشت با این میزان روند پیشرفت مرکز سوانح و سوختگی سمنان، برای تکمیل و بهره برداری، متعهد به پرداخت اعتبار مربوط به خود است.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: طرح های اجرایی بهداشت و درمان در استان سمنان حکایت از نگاه درست و آگاهی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی این استان از حوزه های بهداشتی و درمانی مورد نیاز سمنان است.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش عالی در سفری یکروزه به استان سمنان یک طرح در سمنان شامل پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی کوثر سمنان با 72 میلیارد ریال هزینه، و سه طرح در دامغان شامل بخش تخصصی 24 تختخوابی بیمارستان ولایت، خانه بهداشت روستای وامرزان و آزمایشگاه کلینیک تخصصی بیمارستان رضایی را افتتاح و از چند طرح در دست ساخت در استان سمنان بازدید کرد.

مردم استان سمنان از اجرای طرح تحول سلامت رضایت 86 درصدی دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.