شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۱

بین الملل سازی گام موفقی در راستای ارتقا سطح آموزشی، علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه

بین الملل سازی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بین الملل سازی گام موفقی در راستای ارتقای سطح آموزشی، علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه است که با پیشروی در روابط ملی و بین الملل دستیابی به اهداف علمی و آموزشی تسهیل خواهد شد.

بین الملل سازی گام موفقی در راستای ارتقا سطح آموزشی، علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بین الملل سازی گام موفقی در راستای ارتقای سطح آموزشی، علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه است که با پیشروی در روابط ملی و بین الملل دستیابی به اهداف علمی و آموزشی تسهیل خواهد شد.
به گزارش مفدا یاسوج دکتر اورنگ ایلامی ابراز داشت: عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای استفاده از ظرفیت های علمی، امکانات و تجهیزات این دانشگاه و تبادل استاد و دانشجو است.
وی با اشاره به انتخاب خراسان رضوی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، ادامه داد: کنگره های ملی و بین المللی طب در آموزه های فرهنگ رضوی و نماز در فرهنگ رضوی با حمایت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بنیاد فرهنگی امام رضا(ع) و آستان قدس رضوی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: ارتقا سطح علمی و آموزشی دانشگاه ها نیازمند همکاری های دو جانبه با دانشگاه های داخل و خارج کشور است.
دکتر ایلامی ابراز داشت: انعقاد قرار داد با دانشگاه رایزان روسیه موجب تحکیم در پیشروی به سمته حضور دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بین دانشگاه های نسل سوم که دانشگاه های فناور هستند خواهد شد.
وی تاکید کرد: انعقاد قرار داد و تفاهم نامه با دانشگاه های کانادا، آرژانتین  و دانشگاه های حوزه خلیج فارس از برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج انعقاد تفاهم نامه ی بین المللی را اولین درخشش مهم دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بعد جهانی دانست و تصریح کرد: دو تن از اساتید متخصص  کشور روسیه در رشته های جراحی عروق و عفونی جهت تبادل اطلاعات و آموزش به دستیاران تخصصی در دوره کوتاه مدت شش ماهه، شهریور ماه سال آتی به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعزام خواهند شد.
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد، استانی چهار فصل و دارای ظرفیت گیاهان دارویی نادر و متنوع در سطح جهانی است، یاد آور شد: از دیگر اهداف اصلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، اختصاص بخشی تحت عنوان توریسم درمانی و با تخت های ویژه VIPبرای مراجعه کنندگان به ویژه در بیمارستان جدیدالحداث است.
دکتر ایلامی با اشاره به عدم وجود دفتر کنسولی اتباع خارجی در استان، ابراز داشت: ایجاد دفتر کنسولی اتباع خارجی در استان موجب سهولت در رفع نیاز های  دانشجویان بین الملل و شرایط اقامتی آن ها خواهد شد.
وی در پایان با اشاره اینکه سال ۹۶ با مشکلات متعددی در حوزه پرداخت مطالبات کارکنان رو به رو بوده ایم، خاطر نشان کرد: رشد بوجه سال ۹۷ از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دانشگاه عاوم پزشکی یاسوج حد مطلوب و از میانگین رشد بوجه و سایر دانشگاه های علوم پزشکی بالاتر خواهد بود.

انتهای پیام/پردیس آقاکریمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.