چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹

در ادامه سفر یک روزه معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت به بوشهر؛

نمایندگان انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطالبات خود را بیان کردند

نشست با انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی بوشهر

در ادامه سفر یک روزه معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت به بوشهر، عصر امروز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه نمایندگان انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حضور دکتر فراهانی به بیان مطالبات، نیازها وخواسته‌های حوزه‌های فعالیت‌های خود پرداختند.

به گزارش مفدا، در ادامه سفر یک روزه معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت به بوشهر، عصر امروز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه نمایندگان انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  در حضور دکتر فراهانی به بیان مطالبات، نیازها وخواسته‌های حوزه‌های فعالیت‌های خود پرداختند.

در این نشست که با حضور امیرللگانی مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، مریم حسینی رئیس اداره کانون‌های فرهنگی برگزار شد، نمایندگان انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی ضمن ارایه گزارش عملکرد خود در حوزه‌های مربوطه، به بیان نقطه نظرات و تبادل نظر در خصوص وضعیت کانون‌ها ونشریات خود پرداختند.

حدیث عسگریان و زهرا بهادری عضو انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی، وجیهه جعفری، غزل صابری و حسین محمد زاده از انجمن علمی تکنولوژی جراحی( اتاق عمل)، حسین عالی پور عضوانجمن علمی توسعه سلامت، خدامی عضوانجمن علمی طلوع سلامت( گروه بهداشت عمومی، آموزش بهداشت) علی دادجو، بهاره کریم آقایی از اعضای انجمن علمی پزشکی و همچنین سعید احمدی از انجمن علمی پرستاری و مامایی در خصوص کمبودها، نیازها و مطالبات سخنانی ارایه کردند و به بیان پیشنهادات لازم جهت رسیدن به وضعیت مطلوب پرداختند.

همچنین غزل صابری و حسین محمد زاده امید از انجمن علمی سپهر سلامت پارس و همچنین صبا کیهان و ایمان محسنی از انجمن علمی علوم آزمایشگاه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

نداشتن اعتبار علمی و مدرک معتبر برای شرکت‌کنندگان در فعالیت‌های علمی، نداشتن امتیاز مثبت و اعتبار علمی برای اساتید، عدم بودجه کافی برای فعالیت در امور علمی و نبود کارشناس تعریف شده به منظور پاسخگویی به مطالبات دانشجویی در حوزه انجمن‌های علمی از جمله مسائل مطرح شده اکثر نمایندگان انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بود که در این نشست در حضوردکتر فراهانی مطرح شد.

تعریف نشدن مسئولیت‌ها و حیطه‌های کاری و وظایف هر پرسنل در جایگاه خودش، نبود مشاوره باتجربه در فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشگاه و همچنین نداشتن فضای فیزیکی مناسب جهت تشکیل و برگزاری جلسات و نیز عدم وجود فضای کافی برای فعالیت در حوزه آموزش از جمله مسائلی بود که در نشست دکتر فراهانی با نمایندگان انجمن‌های علمی بیان شد.

برگزاری نشست با نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر /عدم تخصیص بودجه کافی برای فعالیت‌ در حوزه نشریات

همچنین نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عصر امروز با حضور در سالن اجتماعات پردیس دانشگاه، با دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت دیدار کرده و مطالبات، نیازها و  مشکلات حوزه رسانه و نشریات دانشجویی با معاون وزیر در میان گذاشتند.

در این نشست اکثر نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه مشکل  بودجه را از اصلی‌ترین موانع فعالیت در حوزه رسانه دانستند و بر لزوم تخصیص اعتبارات لازم برای فعالیت‌های نشریات در این دانشگاه تاکید کردند.

 فشارهای غیرقانونی از طرف نهادهای دانشگاهی و غیردانشگاهی به نشریات، بی توجهی به جشنواره تیتر وزارت بهداشت، بلاتکلیفی خانه نشریات، عدم اختصاص بودجه‌های لازم برای فعالیت در حوزه نشریات دانشجویی و عدم نظارت بر نشریاتی که مطالب کذب در سطح دانشگاه و کشور پخش می‌کنند از جمله مسائلی مطرح شده از سوی نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بود.

عدم رعایت اساسنامه کمیته ناظر بر نشریات، لزوم حمایت از نشریات برتر تیتر ده و همچنین نشریات منتشر شده در شش ماه گذشته که دارای سطح بالایی بوده‌اند و لزوم پرداخت حق طراحی به طراحان نشریات و همچنین لزوم اختصاص ردیف بودجه به نشریات از دیگر موارد طرح شده در این نشست بود.

عدم اختصاص بودجه کافی جهت تامین مخارج چاپ، لزوم جذب طراح و بازاریاب در حوزه نشریات دانشجویی، لزوم نظارت بر محتوای مطالب پیش از توزیع، تعلق گرفتن امتیاز منفی به نشریات و... از دیگر مسائلی بود که نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطرح کردند.

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای نشریات فعال متعددی است که از جمله می‌توان به نشریه «حرف دل» به صاحب امتیازی بسیج، «دیده بان» به صاحب امتیازی بسیج، نگاهی نو، ضربان به صاحب امتیازی «جامعه اسلامی»، «ارغنون» به صاحب امتیازی انجمن اسلامی، نشریه «تلنگر» به صاحب امتیازی بسیج، «رادیو دریا»، نشریه «۱۸ تیر» به صاحب امتیازی  انجمن اسلامی‏‏، نشریه «ژرمانیسکا» به صاحب امتیازی انجمن اسلامی، و نشریات «هما دو»، «دایتیتکس»، «شهر سبز»، «نشریه تلخندون» و «سوره» اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.