شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰

اولین گزارش فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت منتشر شد

گزارش فعالیت های جهادی

اولین گزارش فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای نخستین بار توسط ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان این وزارت‌خانه منتشر شد.

دکتر محمد تاجفرد، دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان در گفت‌وگو با مفدا با اعلام این خبر گفت: در گزارش مذکور فعالیت‌های کانون‌های جهاد سلامت و گروه‌های جهادی وابسته به تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی و همچنین گروه‌های جهادی وابسته به بسیج جامعه پزشکی در ۶ ماهه اول سال جاری منتشر شده است.


وی با اعلام این مطلب گفت: در فصل اول این گزارش فعالیت ها و شناسنامه فعالان هر دانشگاه به صورت جداگانه با تصاویر مستند و آمار مربوطه منتشر شده است و در فصل دوم آمار فعالیت های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت در ۶ ماهه اول سال جاری به صورت تجمیعی و کلی درج شده است.


دکتر تاج فرد با استناد به این گزارش تعداد کل کانون ها و گروه های جهادی شناسایی شده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور را تا پایان شهریور ۱۳۹۶ یکصد و دوازده کانون و گروه و تعداد کانون های جهادی قبل از ابلاغ اساسنامه تشکیل کانون های جهادی سلامت را ۵ کانون و بعد از آن ۳۰ عدد برشمرد.
وی همچنین تعداد کل اردوهای جهادی برگزار شده در این مدت را ۱۴۵ اردو عنوان کرد که از این تعداد ۱۲۸ مورد درون استانی و ۱۷ مورد برون استانی برگزار شده است.
دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان آمار کل خدمت دهندگان در این اردوها را با استناد به این گزارش ۴۵۱۵ نفر و تعداد کل خدمت گیرندگان را ۶۲ هزار و ۵۶۷ نفر ذکر کرد و افزود تعداد ۴۴ دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی که در مرداد ماه سال جاری به دانشگاه های علوم پزشکی کشور واگذار شده است در این اردو ها مورد استفاده قرار گرفته و به ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم پرداختند.
دکتر تاج فرد در پایان از تصمیم ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان مبنی بر انتشار دوره ای و منظم گزارش این فعالیت‌ها با هدف اطلاع رسانی از خدمات داوطلبانه سلامت و همچنین قدردانی از فعالان جهاد سلامت در آینده خبر داد و گفت کتاب گزارش این فعالیتها جهت رویت مقام عالی وزارت بهداشت به ایشان و همچنین معاونان وزارت و روسای دانشگاه‌ها و معاونان ایشان ارائه شده است و در آینده نیز خواهد شد.

متن کامل نخستین گزارش فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت را اینجا بخوانید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.