چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳

در سفر یک روزه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به بوشهر؛

نشست نمایندگان فعالان فرهنگی و صنفی علوم پزشکی بوشهر با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد

نشست با نمایندگان شوراهای صنفی بوشهر

در ادامه سفر یک‌روزه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیات همراه از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نمایندگان شوراهای صنفی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه طی نشست‌های جداگانه با معاون وزیر دیدار و گفتگو کردند. عدم پرداخت کار دانشجویی، پایین بودن کیفیت غذای سلف دانشگاه و نبود سالن آمفی تئاتر از جمله نیازها ومطالبات نمایندگان دانشجویان بود.

ه گزارش مفدا، در ادامه سفر یک‌روزه دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیات همراه از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه نمایندگان شوراهای صنفی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه طی نشست‌های جداگانه با معاون وزیر بهداشت دیدار و گفتگو کردند و از نزدیک چالش‌ها، مسائل و مشکلات خود را در حوزه شوراهای صنفی بیان کردند. دکتر فراهانی بعد از استماع سخنان اعضا و نمایندگان شوراهای صنفی دانشگاه، قول‌های مساعدی برای رفع موانع ومشکلات موجود دادند.

هادی نوروزی دبیر شورای صنفی خوابگاه آریانا دو، یوسف قریشی دبیر شورای صنفی دانشکده پرستاری داشگاه علوم پزشکی بوشهر، زهرا اهرمی دبیر شورای صنفی خوابگاه پردیس دو، ایمان محسنی فرد دبیرکل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص مسائل و مشکلات صنفی و معیشتی دانشجویان به نمایندگی از دانشجویان این دانشگاه به ارایه سخن پرداختند.

عدم پرداخت کار دانشجویی به موقع در هشت ماهه اخیر، پایین بودن کیفیت غذای سلف دانشگاه و عدم طبخ غذا در آشپزخانه دانشگاه، عدم شفافیت در مسایل مالی، عدم تخصیص اعتبارات از طرف امور مالی دانشگاه به معاونت دانشجویی و فرهنگی و لزوم توانمندی مدیران دانشگاه در مرتفع سازی نیازهای دانشجویان از جمله مسائلی مطرح شده از سوی نمایندگان شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بود.

بحث و تبادل نظر در خصوص فضاها و ساختمان‌های دانشگاه و مسائل و مشکلات مربوط به خوابگاه‌های مشارکتی و کمبود تجهیزات ورزشی و تربیت بدنی از جمله مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان و اعضای شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست با دکتر فراهانی بود.

دریافت هزینه بیشتر خوابگاهی از دانشجویان نسبت به سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، عدم پذیرش دانشجویان در خوابگاه‌ها به دلیل عدم بضاعت مالی، کمبود فضای دانشگاهی و عدم استفاده مناسب از فضای دانشگاه و نبود سالن کنفرانس و سالن آمفی تئاتر مناسب از جمله مسائل و مشکلات اعضای شوراهای صنفی در این نشست بود.

عدم وجود پهنای باند مناسب و نبود زیرساخت‌های مناسب و کافی در این مقوله در طی چند سال اخیر، فضای محدود برای فعالیت ورزشی دانشجویان و نبود وسایل و تجهیزات استاندارد ورزشی و نیز محدودیت بودجه تربیت بدنی از جمله دیگر مسائل و مشکلاتی بود که نمایندگان و اعضای شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در میان گذاشتند.

نشست با نمایندگان کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

همچنین در ادامه دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشستی جداگانه با نمایندگان کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دیدار و گفت وگو کرد و ضمن شنیدن سخنان نمایندگان کانون‌های فرهنگی، از نزدیک با مسائل و مشکلات دانشگاه در این حوزه آشنا شد.

ایوب ملا دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست طی سخنانی به ارایه فعالیت‌های کانون فیلم و عکس این دانشگاه پرداخت و گفت: نبود کارشناس فرهنگی با تجربه در دانشگاه، لغو شدن بسیاری از برنامه‌های فرهنگی، عدم تمایل مسئولان دانشگاه نسبت به برگزاری نمایشگاه عکس در دانشگاه، نداشتن نقلیه برای فعالیت دانشجویان فعال در عرصه فرهنگی و نبود کارشناس فنی از جمله مشکلات این کانون است.

همچنین سعید احمدی دبیر کانون گردشگری به ارایه آماری از فعالیت‌های این کانون در دانشگاه پرداخت و گفت: لزوم خریداری پرده و ویدئو پروژکتور، فشار مشکلات بر کانون‌ها و عدم استقلال کانون‌ها برای اجرای برنامه‌ها از جمله مسائلی است که باید مسئولان نسبت به رفع آن اقدام کنند.

محمد دهقانی دبیر کانون اخلاق نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در این کانون ارایه داد و گفت: نداشتن تخصص‌های لازم  برخی از کارشناسان در حوزه فرهنگی از جمله مسائلی است که نیاز به تجدید نظر دارد.

عاطفه پورات دبیر کانون موسیقی و تئاتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست به بیان مشکلات در حوزه موسیقی و تئاتر پرداخت و گفت: کمبود فضا برای انجام تمرینات تئاتر و موسیقی دانشجویان، لغو شدن خیلی از برنامه‌های موسیقی در دانشگاه و عدم استقلال کانون‌ها برای فعالیت از دیگر مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان کانون‌های فرهنگی بود.

مهدی پورغلام عضو کانون قرآن و عترت، علیرضا دریایی عضو کانون قرآن و عترت، مریم داریان عضوکانون قرآن و عترت، عاطفه پورات عضو کانون تئاتر وموسیقی، مرضیه جوکار فعال فرهنگی، ایوب ملا عضو کانون فیلم و عکس، سجاد خزاعی عضو کانون موسیقی ... از جمله حاضران در نشست کانون‌های فرهنگی بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.