چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹

برگزاری همایش آسیب شناسی امنیت

دکتر ابراهیم زاده

دکتر فریمان ابراهیم زاده: از مهم‌ترین ارکان حفظ امنیت و آرامش در کشور «نیروی انتظامی» است.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، در مورخه یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، دکتر فریمان ابراهیم زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بعنوان «سخنران ویژه همایش آسیب شناسی امنیت» که با حضور مسئولین استانی و رابطین سازمانها و ادارات از طرف ناحیه انتظامی خراسان شمالی برگزار شد پس از سخنرانی سردار مظاهری فرمانده استان و دادستان مرکز استان به ایراد سخنرانی پرداختند.
دکتر فریمان ابراهیم زاده ابتدا به اهمیت مولفه امنیت پرداختند و گفتند همین بس که از واژه امن در قرآن کریم ۶۲ کلمه مشتق شده است و ۸۷۹ بار تکرار شده است و روایات و احادیث فراوانی به این مهم پرداخته اند حدیث بسیار زیبایی از امام جعفر صادق(ع) داریم که فرموده اند:پنج چیز است که هرکس آنها را نداشته باشد زندگیش گوارا نیست:تندرستی، امنیت، توانگری، قناعت و همدم سازگار که در علوم مختلف روز نیز به مقوله امنیت پرداخته شده است، بگونه ای که توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بدون مولفه امنیت پدید نخواهد آمد.

دکتر ابراهیم زاده: یکی از مهم‌ترین ارکان حفظ امنیت و آرامش در کشور نیروی انتظامی است که در بیان تلاش و کوشش نیروی انتظامی همین بس که قریب بیست هزار شهید را در راستای امنیت تقدیم نظام نموده است. بنده بر اساس تجربیات مدیریتی که داشته و افتخار تنگاتنگ با عزیزان دارم معتقدم که باید از یک مدل ارتباط اثر بخش پیروی نمود به احتمال می توان گفت اولا می بایست همه سازمانها نگرش اهمیت امنیت را در اعضای سازمانی خود ایجاد نمایند و سپس هماهنگی بین بخشی میان همه سازمانها، توجه به امنیت و ارتقا آن در جامعه را نشانه گرفته و مشارکت فعالی را داشته باشند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی، در پایان به چالشهای پیش رو پرداختند؛ پارادوکس در رفتارهای اجتماعی که توسط برخی موجب سردرگمی مجریان می شود. دوم چالش تحمل عقاید و نقطه نظرات مخالف است و سومین چالش گروهگرایی و جناح بندی های سیاسی است که در خصوص هریک توضیحاتی را مطرح نمودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.