چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵

در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار شد؛

کرسی آزاد اندیشی با موضوع " نقش کدام یک درجامعه پررنگ تراست؟مرد یا زن "؟

نیشابور -کرسی آزاد اندیشی

کرسی آزاد اندیشی با موضوع " نقش کدام یک درجامعه پررنگ تراست؟  مرد یا زن " با حضور معاون فرهنگی دانشجویی، معاون آموزشی و پژوهشی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری، مدیر فرهنگی و جمعی از اساتید هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

به گزارش مفدای نیشابور، کرسی آزاد اندیشی با موضوع " نقش کدام یک درجامعه پررنگ تراست؟  مرد یا زن " 19 اسفند ماه در ساختمان آموزشی شهید چمنی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار شد. در این کرسی که با حضور معاون فرهنگی دانشجویی، معاون آموزشی و پژوهشی، نماینده نهاد دفتر مقام معظم رهبری، مدیر فرهنگی و جمعی از اساتید هیئت علمی برگزار شد ،سوالات متفاوتی در خصوص اهمیت نقش زن یا مرد در جامعه مطرح شد .

نماینده نهاد در دفتر مقام معظم رهبری آقای " الهیان " در گروه موافق با پررنگ تر بودن نقش زنان در جامعه بیان کرد:صد در صد، زنان در جامعه تاثیر گذارتر هستند .

وی با اشاره به احادیث موجود، تاکید کرد:صلاح و فساد جامعه وابسته به صلاح و فساد زنان است، همانطور که در تاریخ و قصص قرآنی ذکر شده است.

"الهیان " با اشاره به داستان حضرت مریم و اینکه زنان به عنوان قوه محرکه و موتور یک جامعه هستند، موافقت خود را در خصوص پرنگ‌تر بودن نقش زنان در جامعه تصریح کرد .

دکتر برجی معاون آموزش و پژوهشی که در این نشست حاضر بود در خصوص موضوع کرسی گفت : درحال حاضر نه مرد درجایگاه خودش است ونه زن درجایگاه خود، بنابراین تا زمانی که این جایگاه‌ها اصلاح نشود نمی‌توان به این سوال پاسخ داد.

وی در ادامه افزود: باید روی این آسیب "جایگاه‌ها" در جامعه کار شود. به عنوان مثال الویت کار با زن است یا مرد؟ یعنی باید کارها الویت‌بندی شود.

درحال حاضر در بعضی موارد فرصت‌های شغلی از مردها گرفته شده است.

 "برجی"خاطر نشان کرد: زمانی که جایگاه‌ها درست شود آن زمان می‌توان گفت نقش زن پررنگ تر است، چرا که بذر اولیه عشقی که ما داریم و باعث رونق زندگی می‌شود از مادر است، اوست که عشق و علاقه را در وجود ما با دوست داشتن و پرورش دادن ما قرارداده است.

تعدادی از اساتید و همکاران خانم حاضر در جلسه اعتقاد داشتند که به دلیل مرد سالار بودن  جامعه نقش مردها پررنگ تر دیده می‌شود و اینکه بعضا مردها اجازه دیده شدن زنان را در جامعه نمی‌دهند.

معاون فرهنگی دانشجویی " مهندس دلخوش" از بانوان حاضر در جلسه  با بیان این سوال که "آیا اگر 75درصد از حقوق فعلی بانوان را بابت خانه داری به آنها پرداخت می‌کردند آیا حاضر بودند که شاغل باشند؟ نظر شرکت کنندگان را جویا شد. اکثریت خانم‌ها موافق با حضور زنان در خانه و پرداختن به رشد و تربیت فرزندان با دریافت حقوق بودند .

در این کرسی که با استقبال حاضرین مواجه شد ، تصمیم گرفته شد در صورت فراهم بودن شرایط کرسی مشابه دیگری در این زمینه  برگزار شود .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.