چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴

در دانشگاه علوم پزشکی ایلام انجام شد؛

برگزاری کرسی آزاد اندیشی دانشجویی با عنوان "کالای خارجی آری یا خیر؟!"

کرسی

کرسی آزاد اندیشی با موضوع " کالای خارجی آری یا خیر؟" با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و گروه معارف اسلامی برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، متین نصیری دبیر اجرایی این کرسی که از دانشجویان رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری­‌های دانشگاه علوم پزشکی ایلام است در باره برگزاری این کرسی و اهدافش گفت: با توجه به  فرموده مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی)  در خصوص اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی کشور، این کرسی در جهت حمایت از تولید ملی برگزار شد و تلاش شد که نظرات مختلف در این حوزه شنیده شود.

 نصیری اضافه کرد: این کرسی در سالن ابن سینا معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه برگزار شد که با استقبال پرشور و گسترده دانشجویان رشته‌های مختلف تحصیلی نیز مواجه شد.

وی افزود: در این کرسی دانشجویان در دو گروه موافق و مخالف به داوری دکتر سید رحمت الله موسوی مقدم از اساتید گروه معارف استان نظرات خود را در خصوص موضوع کرسی بیان کردند.

 دبیر اجرایی این کرسی آزاد اندیشی ادامه داد: از جمله دیدگاه‌های  گروه موافق ارائه شده در این کرسی، عدم اطمینان به کالاهای بی کیفیت داخلی، بی کیفیت بودن مواد خام تولیدی کالاهای ایرانی،  عدم وجود رقابت برای بهبود تولیدات ملی، تحریم ها و نقش آن در بی کیفیت شدن کالاهای ایرانی و تصویب قوانین برای جلوگیری از تولیدکالاهای بی کیفیت بوده است.

متین نصیری دبیر اجرایی و مجری این کرسی ادامه داد: گروه مخالف نیز در این کرسی دیدگاه‌های خود را بیان کردند که عمده آنها شامل، افزایش اعتماد مردم به کالاهای ایرانی، فرهنگسازی استفاده از تولید داخلی از طریق صدا و سیما و  نظارت بیشتر مسئولین بر کیفیت کالاها است.

وی اضافه کرد: در پایان نیز دکتر موسوی مقدم به عنوان داور کرسی، به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص موضوع کرسی و سخنان گروه‌های موافق و مخالف پرداختند و خواستار تلاش برای حمایت از کالای داخلی از طریق نظارت و قانون گذاری بیشتر مسئولین شدند.

 نصیری به اقدامات انجام شده برای برگزاری این کرسی اشاره کرد و ادامه داد: هماهنگی با معاونت فرهنگی دانشجویی و گروه معارف اسلامی، تهیه بنر جهت تبلیغات، تهیه کلیپ‌هایی در خصوص حمایت از تولید ملی و تهیه پاورپوینت‌های مربوط با موضوع از جمله این اقدامات بوده است.

گفتنی است گروه مخالف (حامی کالای ایرانی) که شامل،  خانم مریم بیتار و آقای فریدون باجلانی و  گروه موافق (حامی کالای خارجی) خانم مرضیه رسولی مقدم و پریسا نظام الاسلامی که هردو گروه از دانشجویان رشته بهداشت حرفه‌ایی دانشگاه علوم پزشکی ایلام هستند

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.