چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۷

ویزیت رایگان بیماران نیازمند در ایجرود؛

توسط پزشکان خیر و جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان انجام شد

ایجرود

دکتر مصطفی محمدی اعلام کرد: سومین اکیپ بزرگ جهادگران سلامت با پشتیبانی تعداد ۴۰ نفر به صورت فنی، خدماتی، تدارکاتی و انتظامی؛ در شهرستان ایجرود حضور یافت.

به گزارش مفدا زنجان  دکتر مصطفی محمدی مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان شنبه ۱۹ اسفندماه، اظهار کرد: سومین اکیپ بزرگ پزشکان خیر و جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان، متشکل از ۱۰ پزشک و دندانپزشک عمومی، ۱۶ پزشک متخصص، ۲ نفر پزشک فوق تخصص و ۴۰ نفر کادر پرستاری، مامایی، بهداشتی، درمانی و امدادی جهت ویزیت رایگان در شهرستان ایجرود حضور یافت.
وی افزود: این حرکت بزرگ پزشکان، دندان‌پزشکان و جامعه فرهیخته و خیر پزشکی مصداق بارز حرکت جهادی، انقلابی و اقدام و حرکتی بی‌نظیر و منحصر به فرد در این سطح و اندازه گسترده در سطح کشور است و ضرورت دارد این حرکت خوب و خیرخواهانه، خودجوش، داوطلبانه و نوآورانه؛ خیلی خوب و متناسب با ارزش کار، اطلاع‌رسانی شود.
مسئول اکیپ جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: ۱۴۰۰ ویزیت پزشکی و دندانپزشکی و بیش از ۴۰۰ خدمت و پروسیجر تخصصی از قبیل سونوگرافی و کشیدن دندان و ترمیم و جرم‌گیری و... در این روز انجام شده است.
مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان بیان کرد: تعداد ۴۰ بیمار مراجعه کننده دندان‌پزشکی به‌خاطر آنستریل شدن تجهیزات، ابزار و عدم امکان ارائه خدمت، به مرکز جامع سلامت زرین‌آباد و کلینیک شفیعیه جهت دریافت خدمات رایگان ارجاع داده شدند.
وی اظهار کرد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری؛ سلامت، محور همه چیز، حتی عروج انسان است، لذا سلامت مبنای توسعه پایدار، عامل تهذیب نفس، ارتقای رتبه و درجه انسانی هم تلقی می‌شود.


دکتر محمدی یادآور شد: حوزه سلامت یک حوزه بسیار وسیع، گسترده، حساس و پراهمیت، تخصصی، پیچیده، پرهزینه، پرچالش و پرمخاطب است، لذا؛ همه وظیفه دارند تا دست وزارت بهداشت را بگیرند، کمک کنند و به جمع جهادگران بی‌ادعا بپیوندند تا سلامت جامعه سامان پیدا کند.
مسئول اکیپ جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه انتظارات و توقعات از حوزه سلامت به لحاظ همین اهمیت و حساسیت بسیار بالا و فراتر از امکانات و منابع انسانی و مادی و تجهیزات است، تاکید کرد: همه مردم و به خصوص عزیزان مطبوعات و خبرگزاری‌ها کمک کنند، ضمن اطلاع‌رسانی درست، هنرمندانه و فاخر خدمات ارزشمند همکاران سخت‌کوش و پرتلاش ما در حوزه سلامت، این انتظارات و توقعات را تعدیل و اصلاح و منطقی کنند.
مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: اگرچه وزارت بهداشت متولی اصلی سلامت جامعه است اما مراقبت از سلامتی مردم در همه ابعاد و برای همه آحاد جامعه، فقط وظیفه و تکلیف این وزارتخانه نیست و همه مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت، مثل مردم و همه مسئولین و طرز فکر و اقدام و عمل آنها در این خصوص بسیار موثر است و باید همه در این خصوص ایفای نقش و وظیفه کنند.
وی تاکید کرد: اگر بناست موضوع سلامت مردم حل و فصل و سامان پیدا کند باید سلامت در اولویت اول فکری و ذهنی، برنامه‌ریزی و اقدام عملی و اجرایی باشد و همچنین ترویج توجه مردم به موضوع "خودمراقبتی" و اینکه مردم باید به سلامت خودشان اهمیت بدهند، وقت بگذارند، هزینه کنند، خوددرمانی نکنند و به نظر تخصصی و علمی همکاران ما تمکین کنند، نیز جزء اولویت‌ها قرار گیرد.
دکتر محمدی اظهار کرد: جهت ترویج، تبلیغ و فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن توسعه همکاری‌های فکری، مادی و معنوی مردم در حوزه سلامت؛ باید مطبوعات، خبرگزاری‌ها و نهادهای فرهنگی کمک کنند تا سرمایه و جریان فرهنگی - اجتماعی حامی سلامت شکل بگیرد و مردم به آینده امیدوار شوند.
مسئول اکیپ جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: اگر مراقبت نکنیم و مواظب نباشیم منابع اختصاص یافته به حوزه سلامت پایدار و کافی نیست و اگر دریا هم باشد با این شیوه‌ای‌که ما عمل می‌کنیم حتما خشک می‌شود و ضرورت دارد مردم هم به این مسئله بیشتر توجه کنند و به صورت غیرضروری و مکرر به پزشکان متخصص و فوق تخصص و مراکز مراجعه نکنند، سیستم سطح‌بندی و ارجاع را رعایت کنند، خوددرمانی نکنند، بی‌رویه دارو نخورند، در حد وسع و توان و به صورت مادی و فکری و علمی و ... کمک، وقف، هدیه و نذر سلامت  کنند.
مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید براینکه مردم باید قدرشناس و شکرگذار باشند و قدر زحمات شبانه‌روزی همکاران سخت‌کوش و پرتلاش ما را بدانند، اظهار کرد: به جهت اینکه همکاران ما در شرایط بسیارسختی کار می‌کنند، خواهش ما این است که با محبت، مهربانی و لطافت با همکاران ما برخورد کنند.
دکتر محمدی بیان کرد: پزشکان امروز وقت خودشان را به مردم اختصاص دادند تا اثبات کنند از مردم هستند، دغدغه‌شان سلامت مردم است و قلبشان برای سلامت مردم می‌تپد.
وی همچینن از تلاش پزشکان در ایجاد آرامش روحی، روانی و اجتماعی و اعتماد در جامعه و بین مردم سخن گفت و افزود: پزشکان در هر حال به فکر شما مردم هستند و در تلاش هستند اعتماد بیش از پیش، بین مردم و همه فعالان حوزه سلامت ایجاد شود و هرکس این اعتماد را کم‌رنگ و مخدوش کند، یا از بین ببرد، دشمن سلامت مردم است.
مسئول اکیپ جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه باید دست به دست هم بدهیم و تلاش کنیم تا سلامت را به یک موضوع اجتماعی و عمومی تبدیل کنیم، تصریح کرد: مردم ولی نعمت جامعه پزشکی، و همه فعالان حوزه سلامت از جنس مردم هستند و رفع نیازهای آنها به خصوص در حوزه سلامت را وظیفه و تکلیف خود می‌دانند و به وقت نیاز در کنار آنها هستند.
مسئول کلینیک‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: همه باید صادقانه، مجاهدانه، عاشقانه و خوب کار کنیم و به مردم امیدواری بدهیم و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی نباید "بیمار دغدغه‌ای جز بیماری داشته باشند"، که این امر مهم؛ یعنی موفقیت و توفیق مضاعف، یعنی تحقق برنامه دولت سلامت‌محور تدبیر و امید و تحقق منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه سلامت.با همراهی دکتر سید مرتضی خاتمی نماینده مردم شهرستان ماهنشان، اکیپ جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه ۹۶ با استقبال گرم و صمیمی مردم و مسئولین وارد بیمارستان ایثار شهرستان ایجرود شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.